GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Beton architektoniczny kreuje nowoczesną przestrzeń!

Beton architektoniczny kreuje nowoczesną przestrzeń!

Jeżeli na dźwięk słowa beton przychodzi nam na myśl od razu „betonoza”, czyli bezmyślne zastępowanie terenów zielonych szczelnymi powierzchniami betonowymi, to BETON ARCHITEKTONICZNY jest całkowitym zaprzeczeniem tej – nieco patologicznej – idei. Stworzony został bowiem po to, by tworzyć AKCENTY o niezwykłych walorach estetycznych i użytkowych. Warto więc przyjrzeć się możliwościom jego wszechstronnego zastosowania.

Beton architektoniczny uzupełnia, a nie wypełnia!

Doskonałym przykładem jest tu tzw. mała architektura, obejmująca takie elementy, jak:

Są to typowe przykłady obiektów, które z zasady narażone są na intensywną eksploatację, a przez to – również na uszkodzenia mechaniczne. Typowa dla betonu trwałość sprawia, że wykonane z tego materiału ławki, siedziska oraz kosze są przeznaczone na wiele lat użytkowania. Poza tym świetnie komponują się z zielenią, a także z naturalnymi, żwirowymi alejkami, dając w efekcie przyjemny dla oka kontrast.

Beton architektoniczny kocha zieleń!

Donice betonowe to doskonały sposób na dobrze zabezpieczone kwietniki. Kiepsko – bądź wcale nie – ogrodzone trawniki są z reguły zadeptywane. Zieleń w betonowych donicach jest dobrze chroniona i pięknie się prezentuje, dodając uroku miejskim centrom, osiedlowym alejkom, firmowym posesjom etc. Tego typu donice są też świetnym dopełnieniem letnich ogródków przy pubach i kawiarniach.

beton architektoniczny

Tarasy i posesje w klasie reprezentacyjnej!

Płyty tarasowe wykonane z betonu architektonicznego charakteryzują się bardzo dużą dokładnością wykonania. Dzięki temu mogą być układane przy zachowaniu minimalnej szerokości spoiny, a to zapewnia niezwykle elegancki efekt, który nada każdej posesji wyrafinowanego formatu. Warto też podkreślić, że jeśli posesja ma nieregularny obrys, to płyty tarasowe pozwalają zniwelować krzywizny, dając margines na wypełnienie brzegów posesji zielenią lub np. kruszywem.

Oryginalny wystrój wnętrz!

Beton architektoniczny jest najszlachetniejszą formą betonu o starannie dopracowanej strukturze. Co za tym idzie – posiada unikatową fakturę o bardzo cenionych cechach dekoracyjnych. To są naprawdę mocne argumenty przemawiające za tym, by zaprosić beton do wnętrza domu! Oczywiście nie do kompleksowego wykończenia, bo mogłoby się zrobić nieco zbyt brutalnie. Niemniej płyty betonowe w połączeniu z innymi materiałami (drewno, tynk, cegła etc.) pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty wizualne, utrzymane w stylu rustykalnym bądź industrialnym.

beton architektoniczny

Różnorodność wymiarów i form!

Produkty z betonu architektonicznego cechuje dowolność zarówno w zakresie kształtu, jak i wymiarów. Dla potrzeb marketingowych stosowane są określone standardy, ułatwiające Klientowi dokonanie precyzyjnego zamówienia. Ale oczywiście istnieje możliwość wykonania elementów całkowicie nieszablonowych, jak np. siedzisko betonowe na wymiar. Praktycznie każda pozycja z oferty może mieć swój indywidualny i niepowtarzalny wariant, opracowany na podstawie dostarczonych parametrów.

Gardecon Mateusz Wołkowycki
NIP: 6030077772

17-200 Hajnówka

ul. Górna 19

+48 692-358-356

[email protected]

https://www.gardecon.pl/

Materiał zewnętrzny

Udostępnij