Choinka – kupić sztuczną czy prawdziwą?

Z okazji świąt wiele osób myśli o choince. Warto kupić nie tylko ozdoby w postaci baniek, łańcucha, słodyczy. Choinka może być sztuczna lub prawdziwa. Poznaj wady i zalety każdej z nich.

Choinka sztuczna – zalety

W sklepach dostępne są mniejsze lub większe choinki przyciągające wzrok. Często ładnie udekorowane lub do samodzielnego zawieszenia ozdób. Choinki sztuczne wyglądają ładnie przez cały rok. Wykonane z wytrzymałych tworzyw nie stracą uroku. Najlepiej, gdy stoją w chłodnym pomieszczeniu. Rozłożona przetrwa dłużej, ale jak nie ma miejsca, to złożoną również można schować. Nie stracą igieł, bo są sztuczne. Oszczędzasz czas, bo nie będziesz sprzątać igieł. Choinki sztuczne łatwo się czyści z kurzu i są gotowe do postawienia w biurze, szkole, miejscu publicznym lub domu. Sprzedawane są ozdobione lub nie. Zainwestuj i sprawdź, jak się prezentują. Nie generuje śmieci, bo zostawia się ją na nowy rok.

Choinki sztuczne – wady

Oprócz plusów są także minusy. Między innymi to, że nie mają zapachu. To jednak nie każdemu przeszkadza. Wykonana z plastiku, ale dzięki temu dłużej przetrwa. Jeśli ktoś często zmienia sztuczne choinki, to jest to strata dla planety. Wadą może tez być to, że trzeba znaleźć dobre miejsce do jej przechowywania. Łatwiej mają osoby posiadające dom, a w małych mieszkaniach w bloku ciężko znaleźć przestrzeń dla choinki.

Choinki prawdziwe – zalety

Oznacza to miły zapach kojarzący się ze świętami. Drzewka są różnej wielkości. Nadają się postawienia w pokoju, na balkonie lub tarasie. Wszędzie tam, gdzie chcesz mieć świąteczny nastrój. Można mieć kilka mniejszych gałęzi lub stroików. Duża choinka prawdziwa rosnąca w ogrodzie za domem to dobry pomysł. Nie ścina się jej, a podziwia z okna i na zewnątrz. Ozdoby mogą wisieć na powietrzu. W domu sprawdzi się choinka w doniczce, która jest tak samo ładna, jak ta, która rośnie w lesie. Rośnie w niej, a potem można ją wysadzić do ogrodu.

Choinki prawdziwe -wady

Mają także minusy. Jednym z nich jest opadanie igieł, które trzeba sprzątać. Jest to uciążliwe, gdy choinka stoi w mieszkaniu. Szybko jednak odkurzysz je odkurzaczem. To jednak dla niektórych może być stratą czasu. Choinki są wyrzucane po świętach, a mogłyby rosnąć dalej w lesie. Wtedy byłyby pożyteczne dla środowiska. Duża choinka zajmuje sporo miejsca w domu. To zależy od jej rozmiaru.

Jak widać, choinka sztuczna i prawdziwa ma wady i zalety. Święta to czas radości i ważne, żeby choinka ładnie wyglądała.

opusmeble.pl

Dodaj komentarz