Cotton balls – światło w bawełnianej oprawie

Cotton balls – światło w bawełnianej oprawie

Cotton balls, czyli technologia LED zamknięta w bawełnianych kulach, to świetny sposób na niedrogą i efektowną dekorację. Można je stworzyć samodzielnie lub zakupić gotowe zestawy – w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. 

Dziś skupiamy się na zaletach i możliwościach zastosowania gotowych zestawów cotton balls. Jak je dopasować do aranżacji wnętrza? Czy wpisują się tylko w klimat pokoików dziecięcych? Sprawdźmy!

Cotton balls – moda wprost z Tajlandii

Moda na zastosowanie świecących bawełnianych kulek przyszła z Tajlandii. Szybko je pokochaliśmy za lekkość, subtelność, możliwość zastosowania w rozmaitych wnętrzach oraz ciekawe walory dekoracyjne. Choć dają tylko lekką świetlną poświatę, to wystarczy, aby stworzyć przytulny i przyjazny klimat dowolnego wnętrza. 

Czym są lampki bawełniane?

Lampki cotton balls mają postać bawełnianych kul, w których zostają umieszczone LED-owe źródła światła. Połączone sznurkami pozwalają na niemalże dowolne ułożenie bądź zawieszenie. Świecące kule, w zależności od wybranego zestawu, dostępne są w liczbie od kilku do kilkunastu lub nawet więcej. Co więcej, można je znaleźć w różnych kolorach i zestawieniach, dzięki czemu stworzenie wyjątkowej atmosfery i dopasowanie do danej aranżacji wnętrza nie stanowi najmniejszego problemu. 

Cotton balls – praktyczna dekoracja

Lampki cotton balls, które można znaleźć w sklepie Dekoori, to dekoracja o walorach praktycznych. Można bowiem uzyskać subtelne światło, które doskonale sprawdza się podczas wieczornego oglądania telewizji lub spędzania czasu na innego rodzaju rozrywce. 

Tego typu lampki idealnie nadają się do przestrzeni dziecięcych. Nie tylko je dekorują, lecz również zastępują klasyczną nocną lampkę, przy której maluchy lubią zasypiać. To wszystko odbywa się bez korzystania z energii elektrycznej. Uniezależnienie od źródła prądu pozwala na zastosowanie cotton balls w dowolnym miejscu. 

Bezpieczeństwo stosowania

Niezależnie od miejsca, w którym mają zagościć bawełniane kule, liczymy na bezpieczeństwo stosowania, jak w przypadku każdego rodzaju oświetlenia. Tutaj nie trzeba się o nic martwić, bo ta świetlna dekoracja nie potrzebuje do działania podłączenia do gniazdka elektrycznego. 

LED-owe źródła światła oznaczają, że lampki się nie nagrzewają, więc nie ma ryzyka powstania jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, jeśli są użytkowane w pokojach dziecięcych. 

Bawełniane lampki w rozmaitych aranżacjach

Cotton balls są subtelne, lekkie i minimalistyczne, wpisują się zatem doskonale w ideę skandynawskich aranżacji. Oddają charakter hygge, choć nie tylko. Czarne i srebrne świecące kule pasują do wystrojów glamour. Pastelowe kolory są doskonałym uzupełnieniem romantycznych i dziewczęcych wnętrz, a także aranżacji klasycznych. Minimalizm i lekkość cotton balls podkreśla charakter przestrzeni prostych, surowych, pozbawionych innych dekoracji. 

Mamy przed sobą możliwość stworzenia niezwykłego wnętrza, korzystając z tanich, niebanalnych i uroczych lampek. Dajmy im szansę niezależnie od aranżacji. u

Udostępnij

Dodaj komentarz