Dekory łazienkowe – jak za ich pomocą ozdobić wnętrze?

Łazienka pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i relaksacyjną, dlatego wnętrze pomieszczenia powinno być urządzone z dbałością o wszelkie szczegóły. Ważne jest zwrócenie uwagi nie tylko na odpowiedni dobór sanitariatów, baterii i akcesoriów. Przy urządzeniu łazienki powinno się przyjrzeć również płytkom, a w szczególności – pasującym do nich dekorom. Jak ozdobić wnętrze ze pomocą dekorów i płytek ceramicznych?

1. Dekory w minimalistycznym stylu

2. Wyraziste dekoracje dla odważnych

3. Ponadczasowa klasyka

Stworzenie eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza łazienki wydaje się proste. W rzeczywistości jest o wiele trudniejsze. Wiele osób nie ma pomysłu, jak ozdobić łazienkę, by jej sprzątanie było szybkie, a dekoracje stylowe. Jeżeli zastanawiasz się nad dekoracjami do tego pomieszczenia, pamiętaj o dekorach ceramicznych. Sprawdź, na jakie dekory łazienkowe warto postawić.

Dekory w minimalistycznym stylu

Hitem ostatnich lat jest styl minimalistyczny, który znakomicie sprawdza się w większości łazienek. Brak nadmiaru dodatków i prostota świetnie prezentują się zwłaszcza w małych wnętrzach. Minimalistyczne dekory zwykle mają ten sam kolor co pozostałe płytki łazienkowe, lecz posiadają odmienną fakturę. Dzięki temu w inny sposób odbijają światło i zmieniają aranżację, dodając jej znacznie więcej wdzięku. Dekory w minimalistycznym stylu są dostępne między innymi na https://www.salonyhoff.pl/dekory-lazienkowe/

Wyraziste dekoracje dla odważnych

Dekoracje w postaci obrazów układanych z płytek ceramicznych, duże liście lub kwiaty, a także wielobarwne, żywe mozaiki, zajmujące dużą powierzchnię, to dekory łazienkowe, na które z pewnością zwrócą uwagę odważne osoby. Dzięki takim wzorom, łazienka nabiera prawdziwego charakteru i staje się o wiele ciekawszą przestrzenią. Wystarczy, że dekor znajdzie się pomiędzy prostymi kaflami, a pomieszczenie nabierze zupełnie innego stylu. Wzory w takim stylu szczególnie dobrze prezentują się w stylu glamour.

Ponadczasowa klasyka

Szukając dekorów do łazienki, warto zwrócić uwagę na klasykę. Proste dekory, oddzielające płytki w dwóch różnych odcieniach lub okalające łazienkę dookoła wyglądają znakomicie przez wiele lat. Mogą być dzięki temu ponadczasową ozdobą, bez względu na to, w jakich barwach utrzymana jest cała aranżacja. Atutem takich dekorów jest ich łatwe układanie, gdyż uda się stworzyć z nich atrakcyjny wzór nawet bez skomplikowanych planów od architekta. Co istotne, dekory klasyczne mają proste formy, dlatego rzadko wymagają przycinania i bez trudu dopasowują się do pozostałych płytek układanych na ścianie.

Dodaj komentarz