Dlaczego warto kupić mieszkanie na Grzegórzkach w Krakowie?

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Grzegórzkach w Krakowie?

Grzegórzki to dawna wieś podkrakowska, a obecnie jedna z dzielnic stolicy województwa małopolskiego. Wiele osób decyduje się na zakup tu mieszkania – i nic w tym dziwnego, gdyż lokalizacja ta ma sporo zalet.

Mieszkania na Grzegórzkach – opcja dla osób preferujących życie w śródmieściu

Zakup mieszkania to inwestycja na długie lata, dlatego trzeba dokładnie rozważyć każdy aspekt takiego przedsięwzięcia. Modnym trendem na rynku nieruchomości jest obecnie zakup mieszkań na obrzeżach dużych miast, ale nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada – z różnych względów. Posiadanie mieszkania w środkowej części Krakowa również ma mnóstwo zalet, np. szybki dostęp do największych atrakcji miasta oraz do środków transportu miejskiego, bliskość lokali handlowo-usługowych etc. Z punktu widzenia deweloperów Grzegórzki to doskonale miejsce na inwestycje, czego przykładem może być m.in. osiedle Art City – przedsięwzięcie realizowane przez firmę Ekopark.

Dla rodzin z dziećmi i nie tylko

Dlaczego warto wybrać Grzegórzki? Mieszkania w tej części Krakowa położone są blisko terenów rekreacyjnych, placów zabaw oraz przedszkoli i szkół. Nowoczesne osiedla są objęte całodobową ochroną i wyposażone w monitoring, co podnosi poziom bezpieczeństwa. Bardzo dobrze czuć się tu będą również młodzi ludzie, którzy nie mają w planach zakładania rodziny. 

Grzegórzki – znakomita lokalizacja na wynajem

Nowe mieszkanie na Grzegórzkach to także doskonały sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Położenie praktycznie w centrum czyni takie lokum łakomym kąskiem dla osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania – na krótki bądź długi termin. Kupując nieruchomość przeznaczoną na wynajem, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych przesłanek. Przede wszystkim należy się zastanowić, do jakiej grupy najemców ma być skierowana oferta. W Krakowie najbardziej opłaca się wynajmować mieszkania studentom i turystom, którzy najczęściej rozglądają się za kawalerkami lub mieszkaniami 2-pokojowymi urządzonymi tak, aby zaspokajały najważniejsze potrzeby.

Udostępnij