Dlaczego warto zainwestować w wełnianą kołdrę?

Dlaczego warto zainwestować w wełnianą kołdrę?

Wybór odpowiedniej kołdry z pewnością jest dość dużym wyzwaniem. To właśnie od niej zależy jak komfortowy i jak higieniczny będzie nasz wypoczynek. Na rynku tekstyliów do sypialni z całą pewnością można spotkać ogromną różnorodność pod względem kołder. Nie chodzi tu tylko o stylistykę i ich ogólny design. Najważniejszy bowiem okazuje się materiał, z którego kołdry te zostały wykonane. Bardzo często wskazuje się, że to właśnie kołdry wełniane są najlepszym wyborem. Dlaczego więc warto w nie zainwestować?

Kołdra wełniana, czyli kołdra naturalna

Wełna jest materiałem, który świetnie jest nam znany od wieków. Niemniej jednak wciąż mamy duży problem z tym, by docenić jej wszystkie walory. Okazuje się, że wełna jest materiałem całkowicie podchodzącym z naturalnych źródeł. Nie ma w niej ani grama sztuczności, czy innych dodatków. Wobec tego oczywistym jest fakt, że zapewni nam ona wysoki komfort oraz higienę snu. Warto podkreślić, że kołdra wełniana będzie również niesamowicie przyjemna w dotyku, a także będzie idealnie przepuszczać powietrze. Dzięki temu nasza skóra będzie mogła swobodnie oddychać, a my unikniemy przykrych nocnych potów, czy innych dolegliwości.

Kołdra wełniana i jej właściwości termiczne

Wełna owcza często bywa nazywana surowcem doskonałym. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego te zwierzęta nie marzną na mrozie, a latem nie mają problemów z termoregulacją? Okazuje się, że wszystko to zawdzięczają właśnie wełnie. Można śmiało powiedzieć, że kołdra wełniana jest inwestycją w nasz zdrowy sen. Przede wszystkim dysponuje ona świetnymi właściwościami termoregulacyjnymi. W mroźne, zimowe noce zapewni nam ona najwyższy komfort cieplny, z kolei latem, z pewnością się pod nią nie spocimy. Takie walory kołdry wełnianej jednocześnie wykluczają konieczność kupowania dwóch kompletów pościeli. Kołdra wełniana śmiało może pełnić rolę doskonałej pościeli całorocznej. Co więcej, ze względu na to, że utrzymuje ona ciepło, docenią ją również seniorzy. Wielu specjalistów wskazuje na to, że kołdra wełniana pozwala walczyć z dolegliwościami reumatoidalnymi.

Kołdra wełniana idealna dla astmatyków i alergików

Osoby cierpiące na astmę lub różnego rodzaju alergie zwykle mają ogromny problem z tym, by dopasować idealną kołdrę. Wiele z nich po prostu będzie powodować reakcje alergiczne, a tym samym uniemożliwi zdrowy i spokojny sen. Jednak kołdra z wełny owczej jest świetnym rozwiązaniem. Materiał ten przede wszystkim nie uczula i nie doprowadza do powstawania podrażnień. Co więcej, wełna cechuje się tym, że:

  • nie przyciąga do siebie ogromnych ilości kurzu i nie zatrzymuje go we włóknach
  • nie przyciąga do siebie ogromnej ilości roztoczy odpowiedzialnych za ataki astmy i wysypki alergiczne

Dodatkowo kołdrę wełnianą bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Dzięki temu będzie ona idealnym partnerem zdrowego i spokojnego snu dla wszystkich osób, borykających się z podobnymi schorzeniami. Biorąc pod uwagę wszystkie, wymienione już zalety kołdry wełnianej, chyba nie ma wątpliwości co do tego, dlaczego warto w nią zainwestować. Kołdra wełniana to inwestycja w nasze zdrowie i higieniczny sen.

Udostępnij