Do jakiego wnętrza pasują drzwi szklane i z przeszkleniami?

Do jakiego wnętrza pasują drzwi szklane i z przeszkleniami?

Drzwi szklane i z przeszkleniami cieszą się rosnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, że szyby przepuszczają światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się bardziej przestronne i przytulne. Chcesz, żeby w Twoim domu było jasno i nastrojowo, ale nie wiesz czy drzwi z szybą będą pasować do stylu, w którym jest urządzana przestrzeń? Dowiedz się więcej!

Drzwi ze szkłem sprawdzą się idealnie zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Mieszkasz w bloku? Sięgnij po nie, żeby doświetlić korytarz i optycznie powiększyć pokoje. A może szukasz drzwi do domu? Wykorzystując modele z elementami ze szkła, stworzysz niepowtarzalne wnętrze, które swoim urokiem będzie zachwycać od samego wejścia do środka. Sprawdź, do jakiego stylu pasują drzwi szklane i z przeszkleniami.

Dlaczego drzwi z przeszkleniami to dobry wybór?

Drzwi szklane i z przeszkleniami zostały zaprojektowane tak, żeby nie tylko przepuszczać dużą ilość światła, ale dawać poczucie intymności i prywatności. W ofercie producentów jest dostępnych kilka rodzajów szkła – w tym przezroczyste, mleczne, matowe grafitowe i brązowe, żaluzja, chinchila i kora biała. Z łatwością dobierzesz odpowiedni rodzaj przeszklenia do swoich potrzeb.

Szkło w drzwiach jest starannie zamontowane, tak żeby było maksymalnie bezpieczne dla użytkowników. Bez obaw zainstalujesz je w dziecięcym pokoju lub wiatrołapie.

Drzwi z przeszkleniami w stylu eklektycznym

Eklektyzm to inaczej gustowne połączenie wielu stylów w jednym pomieszczeniu. Wpisujące się w taką estetykę drzwi powinny być tłem dla efektownych i barwnych dodatków. Jeśli masz wnętrze urządzone w stylu eklektycznym, wybierz drzwi z szerokimi przeszkleniami z mlecznym lub matowym, grafitowym szkłem. Przez szyby przeniknie światło, które doskonale podkreśli elegancką sztukaterię na ścianach i industrialne meble.

Styl industrialny a drzwi przeszklone

Szukasz idealnych drzwi do wnętrza w stylu industrialnym? Przeszklone i szklane modele to najlepszy wybór. Wybierz drzwi w postaci szklanej tafli – ich surowy i elegancki wygląd idealnie skomponuje się z metalowymi dodatkami oraz z prostymi meblami. Bardzo dobrze we wnętrzu industrialnym wyglądają także ciemne drzwi z dużymi przezroczystymi przeszkleniami – wpuszczają bardzo dużo światła, a do tego stanowią element wystroju.  

Drzwi z przeszkleniami w domu w stylu rustykalnym

Wnętrza w stylu rustykalnym wyróżniają się ciepłem i przytulnością. W środku znajduje się bardzo dużo drewna, naturalnych tkanin i roślin, przez co w przestrzeni może brakować światła. Idealnym uzupełnieniem tych elementów mogą być także drzwi z przeszkleniami. Sięgnij po tradycyjne modele w drewnianym stylu. Przeszklenia powinny być duże, najlepiej przezroczyste lub, dla większej intymności, mleczne. Optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że światło słoneczne dotrze w każde miejsce.

Drzwi z przeszkleniami i szkłem to rewelacyjny sposób na doświetlenie wnętrza. Starannie dobierz drzwi do swojego stylu, a sprawisz, że całość nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Udostępnij