Drewniane meble na taras: czy to dobry wybór?

Drewniane meble na taras: czy to dobry wybór?

Wypoczynek w ciepły, letni wieczór na tarasie przed domem to marzenie wielu osób. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba budynków mieszkalnych jest projektowana tak, by uwzględnić obecność specjalnej strefy wypoczynkowej przed domem. To otwarta przestrzeń, będąca niejako połączeniem domostwa z ogrodem. Stanowi świetny grunt zarówno do wypoczynku w domowym zaciszu, jak i spotkań w gronie znajomych. Trzeba tylko odpowiednio ją zaplanować i wybrać trwałe, ale też dobrze prezentujące się materiały. A później jeszcze dobrać odpowiednie meble. Wiele osób w takim przypadku rozważa zakup klasycznych, drewnianych krzeseł i stołów. Czy to dobry wybór? Przyjrzeliśmy się wadom i zaletom takiego rozwiązania.

Drewniane meble na tarasie – dlaczego warto na nie postawić?

W zachodniej kulturze drewno to wręcz naturalne skojarzenie z tarasem. Utrwala je kultura masowa – w wielu amerykańskich filmach i serialach bohaterowie wypoczywają właśnie na drewnianych tarasach, nieraz w bujanych fotelach, gdzie czekają na zachód słońca. Nawet więc kiedy z różnych względów nie zdecydujemy się na tarasie na drewnianą podłogę czy filary, wciąż kuszą nas drewniane meble. Sprawdź więc ich wyjątkową ofertę w sklepie Meble Potocki

Niezaprzeczalnym atutem stołów i krzeseł wykonanych z tego materiału jest ich wygląd. Drewniane meble pomogą wytworzyć na tarasie wyjątkową atmosferę i klimat sprzyjający wypoczynkowi. To namiastka natury, która jest na wyciągnięcie ręki – będzie można ją poczuć nawet wówczas, gdy nasz taras znajduje się w centrum miasta.

Drewniane meble tarasowe (sprawdź ofertę na https://meblepotocki.pl/meble-drewniane) wyróżniają się także oryginalnym wyglądem. Nie sposób znaleźć dwóch takich samych kawałków drewna – ich słoje i faktura będą więc niepowtarzalnym ozdobnikiem naszych mebli. Drewno, jako naturalny materiał, dobrze komponuje się też z roślinami czy kamieniem, których zwykle nie brak na tarasie lub w jego bezpośrednim otoczeniu. Drewniane meble tarasowe będą także dobrym wyborem pod kątem wytrzymałości. Jeśli są wykonane z dobrej jakości drewna, będą zachowywać ciekawy wygląd nawet po wielu latach. Stosunkowo łatwo także usunąć z nich ewentualne rysy czy ślady po uderzeniach.

Drewniane meble tarasowe – jakie są ich minusy?

Planując zakup drewnianych mebli na taras warto jednak pamiętać także o pewnych ograniczeniach, które ich dotyczą. Problemem dla niektórych może być cena – dobrej jakości drewno kosztuje więcej niż konkurencyjne materiały. A tylko wysoka jakość drewna zapewni elegancki wygląd i solidność, która potrwa przez wiele lat.

Nie można również zapominać o tym, że drewno jest materiałem, który nie jest obojętny na warunki atmosferyczne. Stoły i krzesła drewniane nie mogą pozostawać na tarasie zimą, a czasami warto schować je gdzieś również latem, przy dłuższych okresach gorszej pogody. Zacinający deszcz, który dostanie się pod dach tarasu, a także duża wilgotność powietrza mogą bowiem sprawić, że drewno straci wiele ze swoich właściwości – zawilgocone meble przy dużym wzroście temperatury mogą wkrótce zacząć pękać.

By cieszyć się blaskiem drewnianych mebli tarasowych trzeba więc o nie dbać. Takie elementy wystroju potrzebują regularnej pielęgnacji. Problemem może być też ich waga – zwykle są ciężkie, co sprawia, że w codziennym użytkowaniu mogą być mniej poręczne niż lekkie meble z konkurencyjnych materiałów.

Udostępnij