Ergonomiczna postawa podczas rozgrywki e-gamingowej – wybieramy biurka i fotele

Ergonomiczna postawa podczas rozgrywki e-gamingowej – wybieramy biurka i fotele

W czasach kiedy e-sport staje się coraz bardziej popularny, warto zwrócić uwagę na pozycje graczy, którzy przecież przed ekranem komputera spędzają bardzo sporą część dnia. Nie ma się co dziwić – żeby być dobrym, trzeba trenować. Jednak, czy przez to musi cierpieć kręgosłup? W tym artykule przedstawimy, że nie! Przygotowaliśmy dla Was szereg porad odnośnie tego, jak zorganizować swoje stanowisko gamingowe, a przy okazji zadbać o prawidłową postawę.

Jak wybrać biurko gamingowe?

Kluczowym czynnikiem, który bez wątpienia powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania biurka, będzie jego przeznaczenie. Nie chodzi tutaj o to, czy będzie służył do gry, czy do odrabiania lekcji, gdyż to jest raczej jasne, ale np. o to, jak wiele sprzętu na nim się znajdzie – czy będzie to sam monitor, kilka monitorów, a może dodatkowo sprzęt do streamowania? Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na to, jakie biurko powinniśmy wybrać. Kolejny ważny aspekt to wzrost użytkownika – innego biurka będzie potrzebować osoba dorosła, a innego młodzi adepci sztuki e-gamingu. Na całe szczęście sklep.akord.net.pl to miejsce, w którym można znaleźć biurka e-gamingowe z regulowaną wysokością, co będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy z jednego stanowiska korzystają w kilka osób.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania krzesła?

Nie bez przyczyny nasze rady prezentujemy w takiej kolejności. Krzesło gamingowe to następny ważny element wyposażenia gracza, jednak dobrze dobierać je względem biurka, a nie na odwrót. Fotel gamingowy różni się od zwyczajnego tym, że posiada lepiej dopasowany profil, jak również więcej możliwości zmiany ustawień poszczególnych elementów. Dzięki temu można lepiej dopasować fotel i nawet w przypadku długich godzin rozgrywki, nasz kręgosłup nie będzie się męczył. Sklep.akord.net.pl to miejsce w sieci, w którym dostępnych jest bardzo wiele wariantów krzeseł i foteli gamingowych. Znajdą się tutaj zarówno tańsze modele wyposażone w podstawowe udogodnienia, jak i warianty dla tych, którzy mogą i chcą zainwestować w naprawdę dobry sprzęt. 

Dlaczego warto dopasować stanowisko?

Ergonomiczna pozycja podczas gry na komputerze powinna być najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Trzeba wspomnieć, że dopasowanie biurka i fotela, będzie ważne nie tylko ze względu na dbałość o kręgosłup, ale także wyniki, które osiągniemy. Aby w pełni móc się skupić na rozgrywce, trzeba wykluczyć wszystkie inne niedogodności. Ból kręgosłupa, który zacznie nam doskwierać po kilku godzinach gry, z pewnością nie jest niczym przyjemnym, jak również nie pozwala się skupić. Nie mówiąc już o długofalowych skutkach, które odczujemy dopiero za jakiś czas!

Udostępnij

Dodaj komentarz