Graffiti w pokoju młodzieżowym – pomysł na wnętrze

Graffiti w pokoju młodzieżowym – pomysł na wnętrze

Pokoje dzieci to przestrzeń wyjątkowa i rządząca się własnymi prawami. Ich ściany nie mogą marnować się pod warstwą białej lub innej, nudnej farby. Kiedyś alternatywą były tapety w kolorowe, powtarzalne wzory. Dziś możemy pozwolić sobie na ciekawsze projekty, jak graffiti czy murale pokojowe.

Motyw z ulubionego komiksu, ukochana postać z bajki, świat dinozaurów, pojazdy, logo drużyny piłkarskiej, zwierzaki, kosmos – jeszcze kilkanaście lat temu gościły w młodzieżowych pokojach głównie na plakatach, starannie wyrywanych z czasopism. Dziś mogą zajmować całą ścianę, a nie tylko fragment nad łóżkiem. Wielkoformatowy obraz na ścianie w pokoju młodzieżowym możemy uzyskać na kilka sposobów.

Graffiti czy mural ścienny – co wybrać?

Nastolatki chętnie inspirują się street artem i tym, co mogą zobaczyć na murach mijanych codziennie budynków czy w przejściach podziemnych. Sztuka uliczna może zaistnieć również w ich pokojach, co stanowi dodatkowy, nietuzinkowy sposób na wyrażenie siebie i pokazanie własnej odrębności.

Graffiti na ścianie pokoju młodzieżowego urozmaici i podkreśli charakter przestrzeni. Wzory tego typu są zwykle kolorowe, wprowadzają pozytywną energię i nutkę zamieszania. Robią też wrażenie na rówieśnikach – w końcu nie każdy może pochwalić się graffiti we własnym pokoju. 

Sztuka graffiti jest jednak dość krzykliwa. Może się okazać, że w pewnym momencie malunek będzie przeszkadzał w skupieniu się i wyciszeniu, co wszak w życiu nastolatka jest dość istotne. Wszystko zależy od wielkości ściany, wielkości samego projektu oraz wybranego wzoru. Planując graffiti, zawsze możemy zdecydować się na nieco bardziej stonowane barwy (np. z ograniczeniem czerwieni) lub postawić na mural ścienny.

Murale pasują do każdego typu wnętrza i z pewnością spełnią wymagania większości nastolatków. Nie ogranicza ich styl i forma, co w graffiti jest najistotniejsze. Murale w pokojach mogą przedstawiać dowolne motywy, wyrażać hobby, nawiązywać do ulubionej lektury, filmu czy bohatera lub stanowić uniwersalną, żywiołową dekorację. Mogą powstać na drewnie i cegle, ale zwykle maluje się je na otynkowanej i dobrze przygotowanej ścianie.

Jak zrobić mural lub graffiti?

W zależności od naszych zdolności artystycznych, możemy sami podjąć się stworzenia takiego malowidła lub ułatwić sobie zadanie i zamówić fototapetę z wybranym czy też zleconym wzorem. Graffiti i mural będą jednak całkowicie niepowtarzalne, a jednocześnie profesjonalne, gdy zlecimy ich wykonanie artyście.

Zawodowo malowaniem murali we wnętrzach zajmują się pracownicy firm takich jak http://goodlooking.pl/, które specjalizują się zarówno w klasycznych muralach artystycznych i reklamowych na ścianach budynków, jak i w malowidłach naściennych wewnątrz. Odkąd murale coraz częściej widać w przestrzeni miejskiej, chętniej wprowadzamy je także do biur, centrów handlowych czy właśnie do domów oraz mieszkań. Tam mogą być ozdobą sypialni, pokoju gościnnego, pokoju nastolatka, a nawet pokoiku młodszego dziecka.

Udostępnij

Dodaj komentarz