Jak dobrze dopasować meble i dodatki do wnętrza?

Aranżacja pomieszczeń to przede wszystkim odpowiednie dobranie mebli i innych dodatków, zarówno pod względem ich koloru jak też pod względem ich wielkości. Szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń wszystko powinno być starannie przemyślane. Może się bowiem okazać, iż wybrane meble są zbyt duże. Nie można zapominać, iż wystawy w sklepach zazwyczaj są organizowane na dużej przestrzeni, tym samym dając inne wrażenie wizualne. Dlatego warto wykonać projekt wnętrza, zanim odwiedzimy sklep meblowy online.

Technologia do pomocy przy aranżacji

Pomocna w aranżacji wnętrz z pewnością może być nowoczesna technologia. Obecnie coraz częściej firmy zajmujące się produkowaniem mebli udostępniają aplikacje, dzięki którym można na ekranie komputera czy nawet telefonu aranżować przestrzeń. Wystarczy jedynie wprowadzić wymiary pomieszczenia jak również nanieść usytuowanie okien i drzwi, aby można było korzystać z programu. Zazwyczaj producenci umożliwiają wykorzystywanie do takich aranżacji produkowanych przez siebie mebli. Często także dodatkowo można zmieniać kolor ścian, aby jeszcze lepiej wizualizować pomieszczenie. W przypadku mebli takich jak łóżko tapicerowane często klient w trakcie wykonywania wirtualnej aranżacji ma możliwość zmiany koloru czy wzoru materiału, wykorzystanego do pokrycia łóżka.

meble i dodatki do wnętrza

Jasne czy ciemne – jak dobierać meble?

Kolorystyka mebli to jeden z ważniejszych aspektów, gdy chodzi o ich odpowiedni wybór. Jasne z pewnością znacznie lepiej rozjaśniają wnętrze, jednakże ciemniejsze barwy pozwalają na ich lepsze wyeksponowanie. Obecnie coraz częściej można znaleźć na rynku meble dwukolorowe, przy czym powszechne stało się również to, iż to klient decyduje o połączeniach kolorystycznych. Takie meble jak na przykład szafy przesuwne, które wykorzystuje się do przechowywania ubrań najczęściej spotykane są w sypialni czy w przedpokoju. Coraz częściej jednak są one wykorzystywane jako meble w salonie czy pokoju dziecięcym. W sytuacji, gdy szafa wstawiana jest do pokoju, najczęściej dopasowuje się ją pod względem kolorystyki do pozostałych mebli w pokoju. Stosowana na przykład w przedpokoju często jest dobierana tak, aby jak najmniej się wyróżniać. Wówczas często podstawą wyboru koloru szafy jest kolorystyka ścian. Ponadto wybierając meble trzeba brać pod uwagę także kolor ścian. Jeżeli będzie on zbliżony do kolorystyki mebli, wówczas będą one mało widoczne. Obecnie zaś w trendach aranżacji wnętrz unika się takich połączeń, starając się bardziej eksponować meble. I tak przykładowo przy białych meblach stosuje się odcienie szarości na ścianach, co stanowi doskonałe tło dla wybranego umeblowania.

Dodaj komentarz