Jak i gdzie kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Jak i gdzie kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Lublin jest miastem, gdzie zakup mieszkania opłaca się z paru powodów. Przede wszystkim mieszkania są tu znacznie tańsze niż w wielu polskich miastach, a bogata oferta deweloperów umożliwia znalezienie lokalu odpowiadającego konkretnym preferencjom.

Zakup mieszkania w Lubinie – na co zwracać uwagę?

Średnia cena 1 m kw. mieszkania w Lubnie wynosi nieco ponad 6,5 tys. zł. Dla porównania w Warszawie jest to prawie 10,9 tys. zł. Cena to oczywiście bardzo ważne kryterium, ale należy mieć na względzie również i parę innych ważnych przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące przeznaczenia mieszkania: kupowane jest na wynajem czy z myślą o zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych? Przeznaczenie determinuje wybór lokalizacji oraz metrażu. Pod kątem najmu poszukiwane są głównie kawalerki i nieduże lokale dwupokojowe, natomiast dla siebie i rodzin kupujący rozglądają się za większymi mieszkaniami. Co się zaś tyczy lokalizacji, bardzo ważne jest to, aby osiedle było dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami Lublina i miało świetnie rozwiniętą infrastrukturę usługową i handlową. Dla wielu osób duże znaczenie ma to, czy w pobliżu znajdują się przedszkole i szkoła.

Jaki standard mieszkania?

To, jakim standardem odznacza się mieszkanie, zależy od dewelopera. Trzeba dokładnie zapoznać się z zapisami w umowie, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Do wyboru są lokale w stanie deweloperskim przeznaczone do dalszych prac wykończeniowych oraz gotowe mieszkania pod klucz.

Najlepsze lokalizacje w Lublinie

W Lublinie mieszkania na sprzedaż dostępne są w różnych lokalizacjach. Dużą popularnością cieszą się nieruchomości w centrum miasta, ale poszukiwane są również mieszkania w spokojnych miejscach. Świetnym przykładem może być tutaj Koralowe Osiedle, nowoczesna inwestycja realizowana przez firmę deweloperską Orion. W pobliżu znajdują się Stary Las i zielony wąwóz, a także liczne ścieżki rowerowe. Poza tym niemałe zainteresowanie wzbudzają także mieszkania w takich dzielnicach jak Czuby oraz Czechy.

https://orion.lublin.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz