Jak ozdobić wnętrze w stylu skandynawskim?

Jak ozdobić wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski pochodzi z północy Europy i podbija serca ludzi na całym świecie swoją funkcjonalnością, połączeniem chłodu oraz ciepła w jednym. Świetnie wygląda w każdej odsłonie, a zwłaszcza jeśli dodasz do niego odpowiednie dodatki. Chłodna szarość, jasne odcienie i ciekawe tapety. Zima to motyw, który zaprowadzi niepowtarzalny klimat w Twoim wnętrzu!

Co jest najważniejsze w stylu skandynawskim?

Najważniejszą częścią wnętrz w stylu skandynawskim jest przytulna atmosfera oraz wysoko ceniona funkcjonalność. Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się idealnie dobranymi, neutralnymi barwami, które świetnie zgrywają się w całość z delikatnymi dodatkami. Mile widziane są również urozmaicenia ścian, takie jak tapety. Zima wpisuje się w klimat skandynawski, dlatego możesz sprawdzić, czy odpowiedni dla Ciebie nie okaże się na przykład mroźny pejzaż, oszronione gałęzie, czy ośnieżone szczyty gór. 

Dopasowane akcesoria to klucz do udanej aranżacji, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. Oprócz dodatków wiklinowych, włókiennych oraz plecionek musisz wziąć pod uwagę ściany. Zbyt minimalistyczny wystrój może wyglądać pusto, a przez to niekorzystnie, dlatego pomyśl o ciekawych tapetach zimy. Dzięki zachowaniu delikatnych kolorów oraz tematycznej zgodności dodadzą ciekawego akcentu w Twoim wnętrzu. Tapety zima w minimalistycznym stylu skandynawskim to niekonwencjonalne rozwiązanie braku ozdób, którego z pewnością nie będziesz żałować!

Jak połączyć wzory skandynawskie z tapetą?

Wiele osób uważa łączenie ze sobą motywów i kolorów za problematyczne. Przy wybieraniu elementów swojego idealnego wnętrza musisz pamiętać, że to będzie Twoje wnętrze i to Ty masz czuć się w nim dobrze. Prostym dodatkiem, który znacznie ułatwi proces wybierania akcesoriów, są tapety. Zima skandynawska to idealny motyw prowadzący wnętrza w stylu skandynawskim. Tapeta zimowa w określonych barwach doskonale wskaże, na jakie kolory postawić, aby całość wnętrza idealnie spełniała wszystkie oczekiwania jego dekoratora. 

Nie bój się łączyć ze sobą kolorów. Zwykle w stylu skandynawskim dominuje delikatność oraz neutralne barwy, które zawsze możesz przełamać mocniejszymi akcesoriami. Na takie rozwiązanie decydują się często zawodowi dekoratorzy, którzy chcą dodać swojej aranżacji niepowtarzalnego elementu dominującego nad neutralnością pomieszczenia. Na przykład tapeta zima może być błękitna lub biało-szara, a na kanapie pod nią mogą leżeć żółte poduszki. Dzięki dodatkom w żywych kolorach zaprowadzisz w swojej aranżacji nowoczesny, niepowtarzalny klimat.

Udostępnij