GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie

Jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie

Przyjęcie w ogrodzie to bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Łączy w sobie aktywny wypoczynek na powietrzu i spotkanie ze znajomymi lub rodziną. Takie wydarzenia charakteryzują się przyjemną i luźną atmosferą a goście powinni czuć się swobodnie. W Polsce zazwyczaj urządza się grilla. Strój na taką okazję może być dowolny. Mimo tego możemy połączyć swobodę z klasą podczas dobierania stylizacji. Panie mogą założyć wygodne mokasyny, baleriny a nawet trampki. Z ubioru sprawdzi się kolorowa spódnica lub krótkie ogrodniczki i t-shirt. Panowie chętnie założą bermudy i koszulkę a do tego wygodne sportowe buty lub tenisówki. Bardzo często stawiają wyłącznie na wygodę i ubierając dresowe spodenki w połączeniu z charakterystycznym podkoszulkiem. Jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie? To zależy od okazji.

Coraz częściej organizuje się także eleganckie przyjęcia w ogrodzie tak zwane garden party, a nawet jubileusze czy wesela. Na takich spotkaniach obowiązują już pewne zasady, które zazwyczaj reguluje charakter wydarzenia.

Zobacz więcej: https://www.greengallery.pl/skladanie-koszulek-kilka-prostych-metod/

Wesele w ogrodzie

Przyjęcie weselne to bardzo elegancka uroczystość. Mimo, że spędzimy czas na świeżym powietrzu obowiązują stroje wieczorowe. Sukienka może być nieco krótsza, tak aby nie przylegała do ziemi. Buty powinny być na obcasie, Mężczyźni obowiązkowo powinni przyodziać się w elegancki garnitur i klasyczne obuwie.

Przyjęcie w ogrodzie w stylu amerykańskiego garden party jest mniej oficjalne. Dlatego też panie mogą wybrać lekką i zwiewną sukienkę koktajlową. W letnie dni sprawdzą się przyjemne pastelowe kolory. Alternatywą do sukienki jest szykowny kombinezon z ciekawą górą i prostymi dopasowanymi spodniami. Do takiej kreacji wystarczy dobrać kilka dodatków. Mała torebka pomieści kilka niezbędnych podczas przyjęcia drobiazgów a dopasowane do niej buty mogą być niższe niż klasyczne szpilki. Jeśli zamierzamy włożyć letni kapelusz możemy do niego dobrać sandałki na koturnie. Panowie chętnie założą bermudy i koszulę lub koszulkę polo, a do tego mokasyny lub wygodne półbuty.

Wybierając się na przyjęcie w ogrodzie warto dopytać o jego charakter. Wypada bowiem ubrać się odpowiednio do sytuacji.

Udostępnij