Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne? Poznaj najważniejsze porady fachowców

Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne? Poznaj najważniejsze porady fachowców

Choć zakup drzwi może wydawać się banalną kwestią, nie zawsze nią jest. Warto pamiętać, że najczęściej jest to inwestycja na długie lata, a więc nieprzemyślana decyzja może nas wiele kosztować. Najczęściej brak przywiązywania większej wagi do drzwi skutkuje tym, że odróżniają się one od reszty pomieszczenia, psując całą aranżację. Poznaj więc najważniejsze zasady, dzięki którym drzwi staną się prawdziwą ozdobą Twojego domu.

Jakość drzwi wewnętrznych

Przy zakupie drzwi wewnętrznych nie warto kierować się wyłącznie ich wyglądem. Choć ma on ogromne znaczenie, na nic się zda, jeśli po kilku miesiącach użytkowania pojawią się na nim uszkodzenia. Jeśli interesują Cię wysokiej jakości drzwi wewnętrzne Warszawa to miasto, w którym znajdziesz profesjonalistów w swoim fachu. Wysoka jakość wykonania i wykorzystanie odpowiednich materiałów będzie miało szczególne znaczenie dla drzwi łazienkowych. Muszą być one bowiem odporne na działanie wilgoci. A skoro decydujemy się na konkretny model drzwi do łazienki, nie możemy pozwolić na to, by w innych pomieszczeniach zamontować inne. Jeśli to zrobimy, wprowadzimy niepotrzebny chaos do swojego domu, który odbierze uroku nawet najlepiej zaaranżowanym pomieszczeniom. 

Wybór koloru drzwi

Kolor drzwi to kwestia, której zazwyczaj poświęcamy najwięcej czasu. Niezwykle często jednak podchodzimy do niej w nieodpowiedni sposób. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne powinny stanowić spójną całość z całym wyposażeniem wnętrza. To właśnie dlatego przy zakupie drzwi przestrzeń powinna być już zaaranżowana lub bardzo dobrze zaplanowana. Na kolor drzwi powinniśmy spoglądać przez pryzmat całego pomieszczenia

 

Dwa najczęściej wybierane rozwiązania to:

  • dopasowanie drzwi do koloru podłogi,
  • dopasowanie drzwi do koloru ścian.

 

Wybierając drzwi pasujące do podłogi wprowadzamy do pomieszczenia harmonię i nowoczesną elegancję. Pamiętajmy, że kolory nie muszą idealnie sobie odpowiadać. W przypadku drewnianej podłogi możemy wybrać drzwi o kilka tonów ciemniejsze lub jaśniejsze.

 

Dopasowywanie koloru drzwi do barwy ścian jest praktycznym, modnym a przede wszystkim uniwersalnym rozwiązaniem. Zalety takiego posunięcia dostrzeżemy w szczególności w nowoczesnych wnętrzach, w których biel drzwi idealnie stapia się z białymi ścianami.

 

Przy zakupie drzwi wewnętrznych nie zapominajmy także o klamkach. Na pozór tak drobny element, ma olbrzymie znaczenie dla całego wystroju. Do wyboru mamy wiele możliwości, w tym przypadku zasada jest taka sama, jak przy drzwiach – muszą idealnie pasować do wystroju wnętrza.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz