Jak wybrać swój pierwszy pistolet?

Jak wybrać swój pierwszy pistolet?

Po namyśle podjąłeś decyzję o zakupie swojego pierwszego pistoletu. Przeczytałeś kilka artykułów na temat różnych broni i zaczerpnąłeś wiedzy gdzie się tylko da. Chociaż możesz sądzić, że jesteś gotowy, aby zacząć starać się swoją pierwszą broń, najrozsądniej jest upewnić się, że kupujesz to, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz. Jest kilka rzeczy, które ludzie rzadko biorą pod uwagę, kiedy decydują się na zakup swojego pierwszego pistoletu:

Małe pistolety nie zawsze są najlepszymi pistoletami

Liczba mikro pistoletów na rynku znacznie wzrosła i nie wykazuje oznak spowolnienia. Pistolety te mogą być bardzo dobrze wykonane i łatwe do przenoszenia, ale w większości przypadków są również trudne do trenowania. Ich bardzo mały rozmiar zmniejsza masę, co z kolei powoduje większy odrzut w rękach strzelca. Jeśli absolutnie musisz mieć małą broń, może to nadal być bardzo dobry pomysł, natomiast warto pamiętać, że wbrew pozorom nie jest to broń dla każdego i zdecydowanie przed zakupem powinieneś kilka razy na niej potrenować.

Odpowiedni kaliber

Spór o to, który kaliber jest najlepszy, wciąż trwa, ale współczesne testy balistyczne dowiodły, że nabój kalibru 9 mm dorównuje swoim grubszym odpowiednikiem .45ACP. Plusem jest większa pojemność magazynka z 9mm. .45ACP to wciąż potężna runda, ale skłaniałbym się ku dodatkowej amunicji w magazynku. Duży wybór pistoletów można znaleźć na stronie http://bron-sklep.pl/.

Cena pistoletu generalnie koreluje z ogólną niezawodnością i funkcją wspomnianego pistoletu

Zakup pistoletu należy traktować jako inwestycję, która może przynieść wiele pożytku i satysfakcji. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jest to broń do obrony osobistej. Jeśli natkniesz się na pistolet w podejrzanie okazyjnej cenie, powinieneś zadać sobie pytanie, czy chcesz mu zaufać, aby obronić swoje życie. Warto przyjrzeć się temu co kupisz tak by nie skończyć z kotem w worku.

Broń powinna dobrze leżeć w dłoni

Oznacza to, że bez względu na to, ile osób mówi ci, żebyś kupił broń X lub broń Y, musi to być osobista decyzja. To, jak broń leży w dłoni, jest bardzo ważne i szczerze mówiąc, jest jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę. Jeżeli wybierasz broń od godnego zaufania producenta, który oferuje produkty cieszące się znakomitymi opiniami, możesz zaufać swojemu dotykowi oraz temu jak broń „siedzi’ w twoich dłoniach. Jeśli pistolet jest dobry, będziesz z nim działał lepiej kiedy będzie ci wygodnie, a z tego względu będziesz jeszcze bardziej zadowolony z nowego zakupu.

Niepotrzebne akcesoria

Podczas gdy niektóre pełnowymiarowe pistolety są zaprojektowane tak, aby pomieścić akcesoria, przedmioty te zwiększają wagę i objętość. Jeśli ma to być broń do noszenia na co dzień, zachęcam do wyposażenia jej we wszystko na co pozwala jej budowa i sprawdzenie czy będzie to komfortowe w użytku lub noszeniu. Często jest to tylko zachęta do zakupu, która później okazuje się być kompletnie zbędna.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij