GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Jaki ręcznik do łazienki wybrać?

Jaki ręcznik do łazienki wybrać?

Ręczniki łazienkowe pełnią zdecydowanie więcej niż jedną funkcję. Jako że ręczniki zajmują część łazienki, powinny stanowić element wystroju, który ładnie dopełni wyglądowi całości pomieszczenia. W ofertach sklepów z powodzeniem znajdziemy ręczniki w różnych kolorach i rozmiarach oraz oczywiście cenach. Dzięki bardzo przystępnej cenie oraz ogromnej różnorodności dostępnych stylów ręczniki zdają się być wręcz idealnym sposobem na błyskawiczną zmianę wystroju. W dzisiejszym artykule opowiemy trochę o rodzajach ręczników oraz ich pomysłowym zastosowaniu w każdej łazience. Zapraszamy do lektury!

Jaki ręcznik wybrać? Rodzaje ręczników

Dobór ręcznika bardzo często opieramy na jego wyglądzie. Jeśli dany kolor nam się podoba, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, z czego dokładnie ręcznik został wykonany, a to błąd. Najlepsze jakościowo ręczniki będą wchłaniały więcej wody, a co za tym idzie będą przyjemniejsze w użyciu i często bardziej miękki i puszyste. Jakie zatem ręczniki wybierać? Oto kilka podstawowych i najpopularniejszych materiałów na ręczniki:

  • ręcznik bawełniany – ręcznik z bawełniany klasycznej jest chyba najpopularniejszym wyborem wszystkich tych, którzy cenią sobie naturalne materiały. Ręcznik bawełniany cechuje miękkość i bardzo dobra w porównaniu do sztucznych konkurentów chłonność
  • ręcznik bambusowy – ręczniki wykonane z mieszanki włókna bambusowego i bawełny w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Ręczniki z dużą (conajmniej 50 procent) domieszką bambusa dłużej pozostają świeże, ponieważ bambus ma właściwości bakteriobójcze, oraz wpływa na szybsze wysychanie materiału.
  • ręcznik z bawełny egipskiej – bawełna egipska charakteryzuje się dwa razy dłuższymi niż w przypadku klasycznej bawełny włóknami. Taka struktura materiału wpływa na nieziemską wręcz miękkość i delikatność. W przeciwieństwie do zwykłych ręczników te wykonane z bawełny egipskiej stają się bardziej miękkie po każdym praniu. 

Kolorowe ręczniki do białej łazienki – stylowe wykończenie

Nowoczesne trendy w aranżacji łazienkowych przestrzeni uwielbiają nieoczywiste połączenia. Coraz modniejsze stają się łazienki wykończone na biało. Taka decyzja umożliwia nam piękne wykończenie za pomocą kolorowych dodatków w postaci małych akcesoriów takich jak koszyczki na kosmetyki, czy żywe rośliny. Wprowadzając do przestrzeni ręczniki w wybranych kolorach w prosty, szybki, a przede wszystkim tani sposób zupełnie odmienimy naszą łazienkę!

Jak często zmieniać ręczniki?

Ręczniki przetrzymywane w wilgotnych i ciepłych warunkach pomieszczenia, jakim jest łazienka, często nie mogą porządnie wyschnąć. Zawilgocenie sprzyja rozwojowi bakterii, które mogą powodować podrażnienia i choroby skóry, a ręcznikowi będącemu ich siedliskiem towarzyszy charakterystyczny, dosyć nieprzyjemny zapach. Aby zapobiegać nieświeżym zapachom, należy pamiętać o tym, by zawsze suszyć ręczniki na otwartej, przewiewnej przestrzeni. Specjaliści zalecają, zmienianie ręczników co najmniej raz do dwóch razy w tygodniu.

Udostępnij