Jakie detale są ważne przy meblach kuchennych na wymiar?

Jakie detale są ważne przy meblach kuchennych na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar cieszą się od lat niesłabnącą popularnością i są jednym z elementów wystroju wnętrz, który świetnie sprawdzają się w dużych przestronnych kuchniach, jak i tych o małym metrażu. Z reguły wiemy jaki kolor wybrać, jaki materiał, oraz jaką formę wybrać. Natomiast problematyczne jest dobranie detali i skomponowanie ich w funkcjonalną całość.

Szczegóły są ważne

Nikogo nie trzeba przekonywać że drobne szczegóły takie jak uchwyty, czy pięknie wykonane frezy sprawiają niezliczone możliwości aranżacji i wykonania mebli kuchennych na wymiar, które oczarują i całkowicie odmienią kuchnie. Umiejętnie dobrane szczegóły mogą okazać się przy codziennym użytkowaniu pożyteczne i funkcjonalne. Zastosowanie szuflad cargo, czy eleganckich podnośników do górnych półek to nie tylko wygodne elementy w użytkowaniu, ale rozwiązania systemowe, które pozwalają na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Niemniej ważnym szczegółem są zawiasy, które powinny być trwałe w eksploatowaniu i łatwe w codziennym użytkowaniu.

Uchwyty aranżują klimat

Uchwyty, gałki, drążki czy stylowe sztaby są piękną ozdobą mebli kuchennych wykonanych na wymiar https://3top.pl/ i zaprojektowanych przy współudziale projektantów, którzy podejmują konkretne działania w celu tworzenia projektu mebli zgodnie z preferencjami klienta i wymogami estetycznymi. Fronty mebli współgrające z idealnie dobranymi uchwytami to efekty wizualne, które niejednokrotnie stwarzają klimat w kuchni i mogą nadać jej swojskiego wyglądu, lub eleganckiego szyku. Uchwyty to jedne z detali, które wpływają na projekt i charakter mebli kuchennych, i wraz z frontami mogą być ciekawym tłem dla sprzętu AGD, ciekawej armatury lub porcelany wyeksponowanej w przeszkolonych szafkach.

Dobry projekt to podstawa

Podstawą w wykonaniu mebli kuchennych na wymiar jest projekt, który nie tylko uwzględni nasze preferencje, i oczywiście gusta, ale weźmie pod uwagę tak istotne rzeczy jak prawidłowe rozplanowanie mebli w kuchni, wraz z najlepszym wykorzystaniem przestrzeni, i zabudową praktyczną i funkcjonalną. Projekt mebli kuchennych na wymiar to uwzględnienie nie tylko stylu i aranżacji, ale dopasowanie i zgranie całego wyposażenia do potrzeb rodziny lub singla mieszkającego w małej kawalerce. Dobry projekt to projekt który uwzględni także prawidłowe rozmieszczenie zlewu, kuchenki czy piekarnika, oraz weźmie pod uwagę prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia i gniazdek elektrycznych. Niebagatelnym znaczeniem w dobrym projekcie jest dobór materiałów i zastosowanych wykończeń.

 

 

Udostępnij