Kuchnie na wymiar czy prosto ze sklepu? Wady i zalety

Kuchnie na wymiar czy prosto ze sklepu? Wady i zalety

Przed zakupem kuchni każdy z nas staje przed pytaniem – wybrać meble na wymiar, czy może gotowe, ze sklepu? Rozpoczyna się poszukiwanie, sprawdzanie, porównywanie i przemyśliwanie wszystkich opcji. Może być to mozolny proces. W końcu do wyboru jest tyle firm i sklepów. Jak więc zdecydować się, co będzie dla nas lepsze? Warto poznać wady i zalety, jakie mają kuchnie na wymiar oraz te gotowe. Pomoże to w decyzji, co warto wybrać do swojego domu! 

Kuchnie na wymiar – wady i zalety

Kuchnie na wymiar dają nam szerokie pole do manewru. Możemy dostosować cały projekt idealnie do posiadanej przestrzeni. Często na takie rozwiązanie decydują się właściciele małych wnętrz lub takich, które są nieregularne i niewymiarowe. Jednak kuchnie na wymiar sprawdzą się wszędzie. Ich uniwersalność i możliwość stworzenia mebli jakich tylko chcemy jest ogromną zaletą. Nie tylko wymiary i rozkład może być dowolny, ale także zawartość szafek – ilość półek, szuflad lub innych rozwiązań. Co więcej, meble kuchenne na zamówienie nie muszą być wcale dużo droższe. Jeśli sami znajdziemy materiały w dobrej cenie oraz odpowiedniego fachowca, to koszt może pokrywać się z kuchnią sklepową. Jednak nie da się ukryć, że zwykle takie kuchnie na zamówienie będą droższą opcją. Trzeba mieć też na uwadze czas oczekiwania na stworzenie projektu, który dostarczymy. Może być to nawet kilka tygodni! 

Kuchnie ze sklepu – wady i zalety

Przede wszystkim, stawiając na kuchnie ze sklepu możemy znaleźć bardzo tanie rozwiązania. Dużą zaletą jest też dostępność takiego rozwiązania. Często meble są dostępne od ręki. Taki sposób sprawdzi się u osób, które chcą szybko przeprowadzić remont. Na bardziej ekskluzywne meble będziemy musieli poczekać. Z pewnością gotowe kuchnie nie będą nadawać się wszędzie. Do niewymiarowych, małych lub bardzo złożonych pomieszczeń meble mogą nie pasować lub pozostawiać wolną przestrzeń. Musimy także korzystać w układu we wnętrzach szafek takich, jakie oferuje nam producent. Jednak na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli, że z pewnością uda nam się wybrać odpowiedni typ.

Jak zawsze, każda opcja ma swoje wady i zalety. Jednak wiedząc co możemy dostać przy meblach na wymiar oraz tych gotowych możemy zdecydować, co spełnia nasze oczekiwania w większym stopniu. Tym sposobem decyzja o zakupie będzie dużo prostsza! Dlatego sprawdź dostępne opcje i zaprojektuj kuchnie swoich marzeń. Wszystko tak, jak chcesz i lubisz! 

Udostępnij