GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Łazienki – na co zwrócić uwagę przy ich urządzaniu?

Łazienki – na co zwrócić uwagę przy ich urządzaniu?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Jej urządzenie nie jest łatwe, pamiętać bowiem należy, że powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również wygodna i stanowić miejsce, w którym można się zrelaksować po całym dniu pracy.

Na co zwrócić uwagę, urządzając łazienkę?

Łazienki to przeważnie niewielkie pomieszczenia, w których zmieścić się musi kilka urządzeń sanitarnych, takich jak wanna lub kabina prysznicowa, umywalka, toaleta. Ważne jest, aby zachować odległość pomiędzy poszczególnymi elementami armatury łazienkowej. W najnowszych aranżacjach łazienek kładzie się nacisk na odpowiednią ilość miejsca pomiędzy sanitariatami. Dzięki temu można komfortowo korzystać z łazienki.
Urządzając łazienkę, trzeba także pamiętać, że kolory w tym pomieszczeniu są bardzo istotne. Płytki łazienkowe ścienne i podłogowe muszą być dopasowane do pomieszczenia. Do małych wnętrz niewskazane są płytki w ciemnych kolorach, natomiast listwy dekoracyjne lub dodatkowe elementy mogą być nawet czarne.
W najnowszych trendach dotyczących aranżacji łazienek zaleca się postawić na nietypowe, najmodniejsze barwy, takie jak złoto, butelkowa zieleń i granat. Jeśli chodzi o płytki łazienkowe to na czasie są takie, które imitują marmur, inne kamienie lub płytki 3D.

łazienka

Jak wybrać właściwą armaturę i meble do łazienki?

Jeśli chodzi o aranżację pomieszczenia takiego jak łazienka inspiracje można czerpać z wielu magazynów lub z Internetu. Można także kierować się własnym gustem. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy zdecydować się na wannę, czy też na kabinę prysznicową, która jest obecnie bardzo popularna. Jeśli chodzi o umywalki to największym zainteresowaniem cieszą się takie, które mają blat. Są one bardzo praktyczne, ponieważ można pod nimi umieścić szafki. Natomiast baterie łazienkowe warto montować na umywalce lub w ścianie. Meble w tym pomieszczeniu powinny być umieszczone tak, aby w pełni wykorzystać wolne miejsce.
W każdej łazience bardzo istotne są także wszystkie drobne akcesoria, takie jak mydelniczka, kubki na szczoteczki oraz różne ozdoby, koszyczki prysznicowe, dywaniki. Powinny być one dopasowane kolorystycznie do wnętrza pomieszczenia.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Każdy, kto ma małą łazienkę i chciałby optycznie powiększyć przestrzeń, powinien wybrać jasne kafelki w neutralnych kolorach. Można również powiesić lustra, nie tylko nad umywalką, na całej szerokości pomieszczenia. Warto postawić także na praktyczne, wiszące elementy i nie zaśmiecać łazienki niepotrzebnymi rzeczami.

Udostępnij