Jak firmy wykorzystują malarstwo artystyczne? Okazuje się, że nie tylko w biurze!

Aranżacja ściany w biurze nie musi sprowadzać się do powieszenia certyfikatów i kilku pejzaży. Malarstwo artystyczne to sposób na wprowadzenie do wnętrza sztuki, która nada stosownego klimatu oraz poprawi samopoczucie pracowników i kontrahentów.

Przestrzeń biurowa jest często pierwszym punktem kontaktu i jej odbiór jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli gościmy potencjalnych partnerów czy pracowników. Dodawanie grafiki do wnętrza jest doskonałym sposobem, aby wprowadzić odpowiednią atmosferę. Stosowne malowidła sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i przyjazne, a wysokiej jakości przemyślany wzór sprawi, że firma będzie odebrana jako ta, która odnosi sukcesy. Jak widać, rola dekoracji w biurze jest szalenie ważna, tym bardziej warto unikać nudnych białych ścian i zdecydować się na malarstwo artystyczne, które odpowiednio zaprojektuje i zagospodaruje biuro.

Po co malować ściany artystycznie w biurze?

Wprowadzeniem odpowiednich dodatków, motywów i technik do pomieszczenia możemy uzyskać różne efekty. Wieszając certyfikaty na ścianie, chcemy podkreślić nasz profesjonalizm, odpowiedzialne podejście do biznesu, a przede wszystkim to, że liczymy się w branży – jest to więc sposób na zaimponowanie klientom. Wieszając obrazy, na przykład słynnych awangardzistów, chcemy pokazać, że znamy się na sztuce i charakteryzuje nas wysublimowany gust. O ile takie rozwiązania na pewno sprawdzą się w gabinecie dyrektora, niekoniecznie będą dobrze odebrane w przypadku przestrzeni, w której codziennie przebywają pracownicy.

Miejscami, które aż się proszą o wprowadzenie urozmaicenia, są wszystkie punkty zaplecza socjalnego. Mowa o kuchni, szatni czy nawet toalecie. To tam firmy mają okazję zastosować nieszablonowe wzory, które pokażą, że firma dba o swoich pracowników. Mogą to być zabawne motywy mające wprowadzić w dobry nastrój czy uspokajające obrazy na przykład z fauną i florą lub motywacyjne cytaty, aby dodać otuchy. Na pewno powinny tutaj dominować kolory i nawet luźniejsze podejście do tematu.

malarstwo artystyczne

Co istotne, malowanie artystyczne ścian w firmach stosowane jest nie tylko w celu ozdobienia ścian, ale również zwiększenia przestrzeni roboczej dla pracowników. Konkretnie to możemy uzyskać optyczne złudzenie, stosując odpowiednie techniki i malowidła (w tym 3D). Wrażenie przestrzenności można uzyskać poprzez przeniesienie na ścianę na przykład widoku wąskich uliczek – odpowiednio zastosowana perspektywa da złudzenie głębi i optycznie albo wydłuży, albo powiększy biuro.

Murale warto wynieść na zewnątrz

Wprawdzie artystyczne malowanie ścian ma zastosowanie głównie we wnętrzach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby okazałe malowidła zagościły również na zewnątrz budynku. Będą nie tylko doskonałym drogowskazem dla ludzi poszukujących naszego adresu, ale też elementem wyróżniającym z krajobrazu. Bez problemu możemy artystom zlecić namalowanie logo, napisanie hasła, czy też namalowanie malowidła w stylu banera reklamowego, aby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na biuro.

Najczęściej przeniesienie malowideł na zewnątrz dotyczy lokali usługowych, które w ten sposób prezentują swoje cenniki, menu lub usługi. Malowidła wówczas przyjmują ciekawe formy i możemy spotkać zarówno style komiksowe czy nawet graffiti.

W środowisku biznesowym wizerunek jest na pierwszym miejscu, a jego składową jest między innymi wygląd biura i siedziby. W przypadku aranżacji nie warto sięgać po gotowe i sztampowe rozwiązania tylko postawić na unikalność – a ją zapewnia malarstwo artystyczne, które przeniesie na ściany każdy wzór w dowolnej konfiguracji, aby zarówno klienci i pracownicy czuli się maksymalnie komfortowo.

Dodaj komentarz