Meble na wymiar – jakie mają zalety?

Nie jest łatwo znaleźć dobrej jakości meble na wymiar. Kraków, Warszawa i inne duże miasta oferują jednak ciekawe propozycje. Warto zastanowić się nad możliwością zakupu mebli, które są stworzone z myślą o wymiarach Twojego mieszkania i w stu procentach zgodne z Twoimi preferencjami. Nieważne, z jakiego miasta pochodzi fachowiec, który wykona Twoje wymarzone meble kuchenne na wymiar – Kraków, a może Łódź? Na pewno będą prezentować się znacznie lepiej niż te ze sklepów meblowych. 

Meble na wymiar – o czym musisz pamiętać?

Meble na wymiar nie mogą być wybierane w taki sposób, jak wybieramy meble w znanych sklepach meblowych. Tutaj liczy się przede wszystkim projekt. Przed dokonaniem zamówienia, należy najpierw wyjątkowo dokładnie zmierzyć wszystkie ściany, na których mają stać meble. Pamiętajmy też o takich szczegółach jak np. listwy. Meble są zazwyczaj przycinane, by mogły jak najbardziej przylegać do ściany, a listwy są jedynym wystającym elementem na całej powierzchni. Listwami nie musimy się przejmować tylko wówczas, gdy zamawiamy szafy do zabudowy. Kraków, Poznań, Łódź – nieważne, w jaki miejscu w Polsce, fachowcy wykonują szafy do zabudowy we wnękach, które należy uwzględnić w projekcie już na etapie budowy czy remontu. Zazwyczaj to do wnęki dopasowujemy resztę przestrzeni, a nie odwrotnie. Są świetnym rozwiązaniem nie tylko do przedpokoju czy salonu, ale również do sypialni. We wnęce można umieścić łóżko, a całą przestrzeń wokół niego – zabudować szafą. 

Aranżacje kuchni – meble pod zabudowę

Pierwszym pomieszczeniem, które przychodzi na myśl, gdy myślimy o meblach pod zabudowę, jest kuchnia. To ona zazwyczaj jest najmniej ustawnym pomieszczeniem w całym domu i to ona wymaga rozmieszczenia mebli obok siebie, bez żadnych odstępów, by nie marnować cennej przestrzeni. Jeśli zupełnie nie znasz się na projektowaniu, specjaliści na pewno pomogą Ci pozyskać wszystkie potrzebne wymiary i dobrze rozplanować całe pomieszczenie. W kuchni ważne są nie tylko meble, ale także sprzęty. Fachowcy mogą zabudować zmywarki, lodówki i inne urządzenia. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci, by Twoja kuchnia była w jednolitym kolorze. 

Zalety mebli pod zabudowę

Meble pod zabudowę mają właściwie same zalety – zwłaszcza, gdy urządzasz mieszkanie lub budujesz dom na lata. W ostatecznym rozrachunku są na pewno droższe, niż meble sieciówkowe, ale bez wątpienia posłużą nam dużo dłużej. Jakie zalety mają meble pod zabudowę?

Wygląd

Tworząc meble pod zamówienie masz pewność, że będą wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś. Możesz wybrać nie tylko kolor, ale także rodzaj materiału i powierzchni (matowa czy błyszcząca?). Możesz również dodać do nich elementy, na które producenci mebli decydują się rzadko, ze względu na koszty – np. metalowe nóżki. Oprócz tego, możesz wybrać, czy chcesz, by Twoje meble posiadały uchwyty, gałki, czy może były otwierane na dotyk? Jedna szafka ma być oszklona, inna zabudowana, a jeszcze inna otwarta? Nie ma problemu! Meble na wymiar to różnorodność i samodzielny wybór.

Jakość

Meble na wymiar są tworzone z materiałów, które samodzielnie wybierasz. W ten sposób decydujesz się także na jakość. Wybór lepszej jakości materiału idzie w parze z wyższą ceną, ale warto przymknąć na to oko, zwłaszcza, jeśli meble mają być w użyciu przez najbliższe kilkanaście lat. Meble na wymiar nie niszczą się tak szybko, jak sieciówkowe, są cięższe i porządnie wykonane.

Oszczędność miejsca

Oczywistą zaletą kupowania mebli na wymiar jest oszczędność miejsca. To wyjątkowo istotne, jeśli jesteśmy właścicielami niewielkiego mieszkania – wówczas ważne jest, by wykorzystać każdy metr kwadratowy powierzchni do przechowywania różnych rzeczy. Meble na wymiar pomogą zabudować każdy pusty kąt. Oczywiście, nie musisz od razu tworzyć staromodnej meblościanki – wystarczy postawić kilka mebli na jednej ścianie, a kilka na drugiej. Ciekawym zabiegiem jest także zakup jednego mebla, który jest zupełnie inny od pozostałych – złotego barku na kółkach lub ciekawej ławy – wszystko zależy od stylu, w jakim jest urządzona Twoja przestrzeń. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwoli na stworzenie przestrzeni z duszą. Wyeliminujesz w ten sposób potencjalny problem posiadania nudnego i nijakiego wnętrza.

Dodaj komentarz