Meble ogrodowe się kurzą? Urządź z nimi swój nowy salon!

Meble ogrodowe się kurzą? Urządź z nimi swój nowy salon!

U jednych słońce, u innych deszcz. W centrum kraju pogoda iście jesienna, a niekiedy bliższa wiośnie, na południu zaś prawdziwa zima, jak na tę porę roku przystało. W każdym z tych miejsc tęsknimy za odrobiną ciepła, soczystymi promieniami słonecznymi, biesiadowaniem w ogrodzie. Ze smutkiem patrzymy, jak kurzą się w piwnicy, na strychu bądź w schowku nasze meble ogrodowe. A gdyby tak wykorzystać je do urządzenia zupełnie nowego, oryginalnego salonu?

Tęsknisz za latem? Przywołaj je w salonie

Technorattanowe meble ogrodowe. Jeśli w zeszłym sezonie mieliśmy okazję wybrać swój wymarzony komplet, teraz nie mamy czego żałować. Zamiast ze smutkiem patrzeć, jak się kurzą i stoją niewykorzystane gdzieś w piwnicy lub w garażu, zróbmy dla nich miejsce w salonie. To świetna okazja, by z jednej strony ożywić i odświeżyć dotychczasową aranżację, z drugiej zaś sprawić, że w domu zapanuje iście letnia atmosfera. Pogoda za oknem wreszcie przestanie wywoływać w nas niechęć, a krótkotrwałe spadki samopoczucia psychicznego szybko znikną.

Dlaczego technorattanowe meble? Bo pomimo swoich rozmiarów i kształtów, pozostają stosunkowo lekkie. To, że teraz wykorzystamy je do nowej aranżacji w salonie, nie oznacza, że latem nie nadadzą się, by ponownie przenieść je na balkon, taras lub do ogrodu. Zróbmy z nich meble całoroczne! Zimową porą zastąpmy w swoim salonie ciężkie, masywne i ciemne fotele, tymi bazującymi na technorattanie. Dodadzą przestrzeni lekkości, a przy tym będą bardzo wygodne. W nowoczesnym wystroju możemy uzupełnić je o kolorowe i miękkie poduchy ogrodowe, np. te z oferty Bazkar.pl. Do tego puchaty i miękki kocyk fantazyjnie przewieszony przez oparcie. Jedyne czego nam brakuje, to towarzystwa, by letnią imprezę, za którą tęsknimy, zorganizować we własnym salonie!

Stolik ogrodowy zamiast klasycznego mebla

Klasyczny stolik na niskich nóżkach, który dotąd spełniał rolę praktycznego towarzysza popołudniowych spotkań przy kawie czy herbacie, przenieśmy do innego pokoju. Do technorattanowych foteli w salonowym wydaniu, dobierzmy stolik do kompletu. Aby pomieszczenie to jednak nie wydawało się kiczowate, a wystrój był faktycznie odświeżony i lżejszy od dotychczasowego, postawmy na stolik, którego blat został przykryty transparentnym szkłem. To podkreśli charakter i wzór technorattanowej plecionki, ale i nada lekkości. Taka estetyka będzie wciąż letnia, a przy tym już bardziej domowa niż ogrodowa.

Do wyboru mamy technorattanowe stoliki o różnych kształtach, konstrukcjach i rozmiarach. Mogą być one dodatkowo wyposażone w półki, na których położymy gazety bądź inne drobiazgi. Wraz z fotelami uzyskamy funkcjonalny komplet mebli, ale tym razem nie ogrodowych, a przeznaczonych do każdego salonu.

Nie zapominajmy o kolorystyce, bo to dzięki niej uzyskamy wystrój zarówno oryginalny, jak i odzwierciedlający indywidualne gusta domowników. Łączmy to, co dotąd kojarzyło się tylko z przestrzenią ogrodową, z wnętrzami zamkniętymi w czterech ścinach. Eksperymentujmy, by salon znów cieszył, a nieprzyjazna pogoda nie budziła w nas negatywnych odczuć.

Udostępnij

Dodaj komentarz