Misja: odkurzyć sierść pupila – efektywne rozwiązanie

Opiekunowie czworonogów doskonale wiedzą, jakie problematyczne może stać się posiadanie pupila w mieszkaniu. Wszechobecna sierść to zmartwienie wielu z nas. Jak sobie z tym radzić?

Mocny i nowoczesny odkurzacz

Podstawa to odpowiedni odkurzacz, który poradzi sobie ze zgubioną przez psa sierścią. Utrzymanie czystości nie wydaje się już takie trudne, gdy korzystamy ze sprzętu o optymalnych właściwościach. Przy zakupie odkurzacza przede wszystkim warto skupić uwagę na etykiecie wskazującej na moc ssania oraz moc silnika. Wydajność jest kluczowym elementem sukcesu w pozbywaniu się sierści pupila z podłogi i dywanów. Im wyższa moc ssania tym lepiej, zwłaszcza w przypadku gdy podłogę ozdabia dywan lub wykładzina dywanowa. Jeśli dodatkowo powierzchnia do odkurzania nie jest małych rozmiarów, będzie potrzebne bardzo wydajne urządzenie. Najkorzystniej byłoby zaopatrzyć się w odkurzacz o mocy 1500-2000 W. Jeśli natomiast na podłodze rozpościera się dywan o gęstym i długim włosiu, adekwatna byłaby nawet wyższa moc silnika, która zdecydowanie lepiej będzie radzić sobie z sierścią, nie zapychając tak szybko odkurzacza. Warto również zaopatrzyć się w model z regulowaną mocą, ponieważ z łatwością dostosuje się do różnych rodzajów powierzchni.

Pojemność worka

Wielkość powierzchni, jaką trzeba odkurzyć determinuje wybór odpowiedniej pojemności odkurzacza. Oczywistym jest, że większa powierzchnia będzie wymagała równie dużej pojemności urządzenia. Dobrym przelicznikiem, który można zastosować, decydując o wymogach urządzenia, jest założenie, że dla metrażu do 50 m2 będzie potrzebny worek mieszczący ok. 2 – 2, 5 l, natomiast już 150 m2 będzie oznaczało, że pojemność powinna wynosić 3 – 4 l. Jednak kwestia ta nie będzie konieczna do rozpatrzenia, jeśli wybór padnie na odkurzacz bezworkowy, ponieważ pojemnik półtoralitrowy sprawdzi się doskonale.

Szczotka do sierści

Dobrym pomysłem może się okazać dodatek w formie elektroszczotki lub turboszczotki, która (choć hałaśliwa) skutecznie zbierze nawet pomniejsze zabrudzenia typu ludzkie włosy czy kurz. Oderwanie sierści od dywanu będzie o wiele łatwiejsze, jeśli dokupimy taką szczotkę jako końcówkę do odkurzacza.

Filtr HEPA

Ważnym elementem odkurzacza, który sprawnie poradzi sobie ze zrzuconą sierścią pupila, jest filtr HEPA. Istnieją również inne możliwe do wypróbowania filtry na przykład elektrostatyczne czy węglikowe. Odpowiedni filtr potrafi pochłaniać cząsteczki kurzu i inne nieprzyjemne zanieczyszczenia, można go bez problemu wyczyścić i umyć, a co najważniejsze, sprawia, że wszelakie zabrudzenia i bakterie nie wydostają się poza urządzenie.

Posiadanie czworonożnego pupila dyktuje konieczność większej dbałości o dom. Utrata sierści wiąże się ze zwielokrotnionym obowiązkiem odkurzania i czyszczenia powierzchni domu. Naturalnie jednak, wybierając dobry odkurzacz o większej mocy silnika i dużej mocy ssania, wyposażony w turboszczotkę i odpowiedni filtr, sprzątanie sierści przestaje być problemem.

Dodaj komentarz