Modne płytki ceramiczne

Dawno już minęły czasy, gdy glazura i terakota były stosowane do wykańczania łazienek wyłącznie ze względów praktycznych. Obecnie płytki podłogowe i płytki ścienne stanowią jeden z podstawowych elementów aranżacji kuchni, salonu czy łazienki. Duży wybór barw i wzorów płytek pozwala stworzyć z nich kompozycję pasującą do każdego wnętrza, niezależnie od koloru ścian czy preferowanego stylu.

Trwałe i odporne

Posadzki wykonane z płytek stanowią udane połączenie atrakcyjności wizualnej i funkcjonalności. Wysokogatunkowy gres jest wytrzymały na uszkodzenia, odporny na działanie środków chemicznych i nie odbarwia się nawet po długim czasie użytkowania. Może więc z powodzeniem być używany także w łazience czy kuchni. Odporność na wysokie temperatury umożliwia stosowanie płytek również w miejscach z ogrzewaniem podłogowym, takich jak łazienka, przedpokój, a nawet salon.

Z uwagi na wysokie walory użytkowe, czyli długą żywotność i łatwość utrzymania w czystości, gres i terakota oferowane przez sklep remontowo-budowlany Bricoman sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w salonie kosmetycznym, pubie czy na kawiarnianym tarasie – sprawdź naszą ofertę na: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/plytki

Płytki wykonane z gresu szkliwionego są wodoodporne, wystarczy więc przetrzeć je zwilżonym mopem, by nadać z powrotem podłodze czysty i świeży wygląd. Wybór płytek podłogowych do domu docenią również alergicy, gdyż nie wchłaniają one kurzu.

Niezastąpione w kuchni

Kuchnia to jedno z tych strategicznych i najczęściej uczęszczanych pomieszczeń w domu, które – w związku z przygotowaniem potraw i osadzaniem się tłuszczu – szybko ulega zabrudzeniu. Zastosowanie do wykończenia ścian i podłogi płytek znacznie ułatwia utrzymanie w kuchni porządku. Pozwala ponadto nadać jej niepowtarzalny wystrój, na przykład poprzez eleganckie połączenie pastelowej, utrzymanej w kolorze ciemnego lub jasnego beżu płytki ściennej Bolzano z jasnoszarą podłogą o fakturze kamienia.

Topowe i designerskie

Nowoczesna i modna glazura i terakota pozwoli przywrócić dawną świetność nawet bardzo starej łazience. W przypadku małej łazienki białe płytki ścienne w połączeniu z jasną terakotą powiększą ją wizualnie, dając wrażenie większej przestrzeni. Z kolei jasne płytki podłogowe w tonacji Moshic Beige czy Real Cotto można zestawić z pastelową glazurą i podobnymi w tonacji szafkami pod umywalką oraz stylowym oświetleniem, charakterystycznym dla stylu vintage. Ponadto z dostępnych w kształcie kwadratów oraz prostokątów o różnej wielkości płytek ceramicznych można nie tylko ułożyć tradycyjną podłogę, ale także topową i designerską wielokolorową mozaikę.

Dodaj komentarz