Mop – niezastąpione akcesorium, które pomoże utrzymać porządek w każdym domu

Mop – niezastąpione akcesorium, które pomoże utrzymać porządek w każdym domu

Utrzymanie porządku oraz czystości w domu nie zawsze jest zadaniem łatwym. W szczególności podłoga narażona jest na częste zabrudzenia. Dzieci wbiegające do domu i wnoszące błoto na butach czy pies przynoszący piasek na łapkach to tylko przykłady zdarzeń, które mogą szybko doprowadzić do zmniejszenia jej czystości. Z tego względu, aby zawsze prezentowała się pięknie, niezbędne jest posiadanie akcesoriów, które pomogą w jej oczyszczaniu.

Mop, niezawodny do szybkiego mycia podłogi

Mop jest jednym z tych akcesoriów, które bardzo chętnie wykorzystujemy, aby ułatwić i przyspieszyć sobie czyszczenie powierzchni. Pozwala on na umycie podłogi bez konieczności schylania się czy szorowania jej na kolanach, czego doświadczały jeszcze nasze babcie. Dzięki temu przyspiesza i ułatwia domowe prace, a co więcej, zabezpiecza panią domu przed nieprzyjemnymi bólami kręgosłupa czy kolan.

Jak wybrać najlepszy mop do podłogi?

Istnieje cały szereg mopów, które mogą służyć do oczyszczania różnych powierzchni. Z tego względu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nich jest najlepszy. Wszystko uzależnione jest bowiem od tego, o jakim pomieszczeniu mówimy i jaka znajduje się w nim posadzka.

Na pewno jednak w każdym domu warto zwrócić uwagę na posiadanie mopa płaskiego, o prostokątnej budowie, dzięki czemu będzie on w stanie dobrze dotrzeć do każdego zakamarka. W przypadku niektórych pomieszczeń o specyficznej budowie i niewielkich, trudnodostępnych przestrzeniach, sprawdzać się może również mop trójkątny. Jest chętnie wykorzystywany między innymi w wielu łazienkach, w których pozwala na łatwe i dokładne oczyszczenie nawet małych wnęk.

Podłoga pokryta panelami

Mop do podłogi wyłożonej panelami powinien być relatywnie łatwy do odciskania i nie musi nanosić na nie zbyt wiele wody. Warto zadbać także o jego miękkość i dokładne pokrycie całego stelaża myjącą powłoką, co gwarantuje, że nawet przez przypadek panele nie zostaną zarysowane.

Doskonałym wyborem w tym przypadku może być mop płaski, wykonany z mikrofibry i nakładany na stelaż za pomocą specjalnych zaczepów. Jest bardzo łatwy do odciśnięcia nadmiaru wody, co zabezpiecza panele przed jej wpływem. Co więcej, idealnie pasuje do sprzątania takich miejsc, jak zakamarki pod szafkami, ponieważ mieści się w większość wnęk. Sprawdzi się świetnie na przykład podczas gruntownego sprzątania.

Alternatywą dla niego może być mop ze spryskiwaczem, który jeszcze bardziej minimalizuje wykorzystanie wody. Będzie idealny do bieżącego przecierania podłogi z niewielkich zabrudzeń i zagwarantuje jej długa trwałość poprzez ochronę przed nasiąkaniem.

Podłoga pokryta płytkami

Drugim, najczęściej pojawiającym się w domach rodzajem podłogi, są płytki. Ze względu na to, iż nie są tak wrażliwe na wodę jak panele, można wykorzystywać do nich mopy gąbczaste, które dzięki swojej bardzo miękkiej powierzchni idealnie dopasują się do fug i pozwolą na ich oczyszczenie. Przydadzą się także do zmywania wody, która pozostała na płytkach, na przykład po ulewnym deszczu na tarasie.

Udostępnij

Dodaj komentarz