Nogi meblowe – dlaczego warto?

Przez wiele lat nogi meblowe pełniły funkcję wyłącznie praktyczną i stanowiły podstawę mebli. Dziś stanowią dodatek, który urozmaica i podkreśla wygląd mebla. Projektanci nowoczesnych mebli dokładają starań, aby ten element prezentował się dekoracyjnie i bardzo oryginalnie.

Nogi meblowe z tworzyw sztucznych

Produkowanie atrakcyjnych wizualnie nóżek meblowych może odbywać się z tworzyw sztucznych. Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka jakość, jak i relatywnie niska cena. Proces przetwarzania jest bardzo łatwy, a różne sposoby barwienia pozwalają na dopasowanie nóg do konkretnego mebla, jak i aranżacji wnętrza. Nogi meblowe z tworzyw sztucznych są dostępne w różnorodnej gamie kolorystycznej. Dzięki wykorzystaniu tego materiału do produkcji, można uzyskać dowolny kształt.

Nogi meblowe z metalu

Jeżeli chcesz wprowadzić nowoczesne meble do swojego mieszkania, wybieraj te z metalowymi nogami. Najlepiej wyglądają w połączeniu ze szkłem, ale także drewnem. Surowość tego rozwiązania powoduje, że znajdą zastosowanie w każdych nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Wykorzystuje się je jako oryginalny, dekoracyjny akcent, który podnosi atrakcyjność konstrukcji. Można znaleźć nogi metalowe barwione na różne kolory, jak i przybierające różne kształty. Czarne idealnie pasują do mebli loftowych. W zasadzie można uzyskać taki efekt, jaki jest najbardziej pożądany. Można wybrać nogi meblowe z metalu w nowoczesnym kształcie, a także dopasować je do mebli klasycznych. Nie ma z tym większego problemu.

nogi meblowe

Nogi meblowe z drewna

Klasycznym i bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem są drewniane nogi meblowe. Stosowane są już od wielu lat, dlatego mają wierne grono zwolenników. Najlepiej komponują się z aranżacją w klasycznym stylu. Współcześni projektanci znaleźli jednak sposób na dopasowanie drewna także do nowoczesnych wnętrz. Okazuje się więc, że drewniane nóżki znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu bez wyjątku. Mogą stanowić ciekawy akcent dekoracyjny, szczególnie jeżeli ich bryła zostanie dopasowana do konkretnego mebla.

Nogi meblowe w różnych konfiguracjach

Bardzo częste jest łączenie różnych materiałów, np. ABS z materiałami tapicerowanymi. Drewno stanowi jednak akcent ponadczasowy, uniwersalny i bardzo oryginalny. Jest odporne na uszkodzenia, trwałe, a przy tym prezentuje się w niezwykle atrakcyjny sposób. Drewno jest również bardzo łatwe w obróbce, dlatego nie ma co się dziwić, że to właśnie takie nogi cieszą się największą popularnością i są chętnie wykorzystywane przez projektantów mebli.

Dodaj komentarz