Nowoczesne zadaszenie tarasu – pergola tarasowa wolnostojąca

Nowoczesne zadaszenie tarasu – pergola tarasowa wolnostojąca

Taras to miejsce, w którym w letnie i wiosenne miesiące spędzamy mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że chcemy uczynić go jak najbardziej funkcjonalnym i nowoczesnym. Skutecznym sposobem na zadbanie o tę dodatkową przestrzeń jest zakup wolnostojącej pergoli tarasowej. Dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie? O czym warto wiedzieć, zanim kupimy pergolę na swój taras?

Pergola tarasowa wolnostojąca – co warto wiedzieć przed zakupem?

Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje pergoli tarasowych:

  • pergole wolnostojące,
  • pergole przyścienne.

Pergola tarasowa wolnostojąca to typ, któremu poświęcimy pełną uwagę w tym artykule. Dlaczego właśnie jej? To pergole wolnostojące cieszą się największą popularnością w ostatnich latach.

Pergola tarasowa wolnostojąca a Twoje potrzeby

Taras jest swego rodzaju przedłużeniem przestrzeni domowej. Zanim zdecydujesz się na zakup pergoli, musisz ocenić, czego oczekujesz od tych kilku dodatkowych metrów kwadratowych.

Pragniesz wylegiwać się na świeżym powietrzu, jednak chcesz ochronić się przed:

  • intensywnymi promieniami słońca,
  • deszczem,
  • wiatrem?

Jeśli twierdząco odpowiedziałeś sobie na powyższe pytanie, pergola tarasowa wolnostojąca będzie doskonałą inwestycją. Kiedy już wiesz, że potrzebujesz jej na swoim tarasie przyszedł czas, by wybrać odpowiedni model. Jaką pergolę wolnostojącą wybrać?

Pergola wolnostojąca – materiał ma znaczenie

Pergola tarasowa będzie każdego dnia narażona na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Jej zadaniem jest nie tylko zapewnienie odpowiednich warunków na tarasie, ale również ochrona materiałów, z którego został on wykonany. Dlatego tak ważne jest, by wybrać producenta pergoli wolnostojących, który w swoich realizacjach wykorzystuje najwyższej jakości materiały i technologie wpływające na długą żywotność pergoli. Dobry producent pergoli wolnostojących oferuje także wykonanie konstrukcji na zamówienie, tak by była ona dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pergola wolnostojąca z rozsuwanym dachem

Nowością na rynku, która spotkała się z pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem właścicieli zarówno budynków prywatnych, jak i komercyjnych, jest tarasowa pergola z rozsuwanym dachem. Technologia wykorzystana w jej stworzeniu pozwala na nieograniczoną swobodę zarządzania stopniem nasłonecznienia.

Pergola wolnostojąca nie musi być rozwiązaniem wyłącznie na sezon letni. Dzięki odpowiedniemu modelowi możesz korzystać z dodatkowej przestrzeni przez cały rok. Możesz to osiągnąć dzięki doprowadzeniu do obiektu prądu, którym będą zasilane innowacyjne promienniki ciepła.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz