Nowoczesny fotel wiszący z sufitu

Nowoczesny fotel wiszący z sufitu

Ciekawe rozwiązania funkcjonalne, takie jak fotel wiszący z sufitu okazują się bardzo popularne – szczególnie w mieszkaniach, które są wykończone w stylu nowoczesnym. Tego rodzaju koncepcje są bardzo atrakcyjne wizualnie oraz gwarantują naprawdę spory komfort w zakresie użytkowym. Warto się zapoznać z tym, jak wyglądają dostępne modele tego rodzaju foteli oraz jak wygląda kwestia aranżacji takiego fotela. Montaż sam w sobie nie będzie bardzo skomplikowany i można go zrealizować samodzielnie. Ważne jest jedynie zamontowanie pewnych elementów konstrukcyjnych w bezpieczny sposób. Najbezpieczniej jest to zrealizować poprzez montaż takiego fotela do belki nośnej zlokalizowanej w obrębie sufitu danego mieszkania.

Jak wyglądają rozwiązania rekomendowane dla ogółu użytkowników?

Istnieje cała gama rozwiązań, które są dla nas dostępne. Estetycznie wykonany fotel wiszący z sufitu jest elementem wyposażenia do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można komfortowo wypoczywać, ale i oddać się beztroskiej zabawie. W samej konstrukcji tego rodzaju fotel przypomina nieco hamak ogrodowy i może być dla niego alternatywa -szczególnie w chłodniejsze jesienne lub zimowe dni, gdy przebywanie na świeżym powietrzu nie jest tak przyjemne. Warto docenić niebywałe wręcz walory relaksacyjne takich oto foteli. Nowoczesny fotel wiszący z sufitu jest bardzo fajną rzeczą – można położyć się w nim i po prostu unosić się nad podłogą w sposób beztroski, całkowicie bezwładnie.

fotel wiszący w sypialni

Pierwotnie fotel wiszący z sufitu był wykorzystywany w obrębie takich miejsc, jak między innymi tarasy oraz ogrodowy. Teraz coraz częściej takie oto rozwiązania są lokalizowane np. w obrębie pokoi dziecięcych, salonów lub sypialni. Jest to również częsty element pokojów do relaksu np. w korporacjach. Podstawowym atutem tego rodzaju rozwiązań jest spora wygoda oraz możliwość kołysania się w swobodny sposób. Wytrzymałe i regulowane zaczepy pozwalają na kołysanie się, bez obaw odnośnie zerwania lub też zaplątania się elementów nośnych. Istnieje wiele form takich oto bujaków – wśród nich spotkać można np. proste siedziska, jak i kilkuosobowe fotele albo kokony wiszące.

Jeśli montaż do sufitu jest problematyczny, to taki oto fotel może mieć formę stojącą. Całość siedziska wisi zawieszona na wytrzymałym stelażu o stabilnej podstawie. Oprócz tego w pokojach bez żadnych problemów można umieścić np. hamakami lub też worki wykonane z materiałów.

Jaki fotel wiszący z sufitu najlepiej wybrać?

Opcji wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Bez wątpienia sporym komfortem oraz oszczędnością miejsca są fotele wypoczynkowe wiszące montowane bezpośrednio do sufitu, a konkretniej do belki nośnej. Całość struktury zamocowana jest na specjalnym haku, mocno osadzonym w konstrukcji budynku. Atutem bezapelacyjnym takiego rozwiązania jest fakt, iż możliwe jest dowolne montowanie oraz demontowanie tego rodzaju foteli. Wymaga on bowiem stosunkowo sporej przestrzeni, którą nie każdy dysponuje w swoim własnym domu.
Na pewno trzeba w przypadku takiego fotela zadbać o bezpieczeństwo. Nie powinniśmy montować tego rodzaju foteli np. w pobliżu okien, ścian przeszklonych, drzwi oraz np. szaf wnękowych pokrytych lustrem lub np. szybą. Podobnie sprawa się ma z innymi elementami, np. ostrymi przedmiotami lub krawędziami i parapetami, które przy uderzeniu mogą być bardzo niebezpieczne.

fotel wiszący w ogrodzie

Dodatkową kwestią jest bez wątpienia wybranie odpowiedniego egzemplarza. Dobry fotel wiszący z sufitu powinien pochodzić od renomowanego dostawcy, który to jednocześnie zagwarantuje wszelkie potrzebne atesty dla swojego produktu. Jest to o tyle ważne, iż brak właściwego zabezpieczenia jest w stanie doprowadzić do naprawdę bardzo poważnych i niebezpiecznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też powinniśmy odpowiedzialnie podejść do tych kwestii i skorzystać z rozsądnych rozwiązań w tym zakresie.

Czy fotel wiszący z sufitu jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać?

Jak najbardziej – trzeba jednak przestrzegać surowych względów bezpieczeństwa. Nie można również zapomnieć o tym, że w niektórych sytuacjach może dojść do bardzo poważnych zdarzeń. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwego stelaża do fotela oraz przede wszystkim – właściwych elementów zabezpieczających i wspierających całą konstrukcję. Dla laików o wiele lepsza decyzją będzie zakup odpowiedniego zestawu od sprawdzonego producenta z atestem. Jest to najbezpieczniejsze i jednocześnie najwygodniejsze rozwiązanie – nie porywajmy się od razu na samodzielne przygotowanie takiego fotela.

Jak wygląda montaż takiego fotela?

Fotel wiszący z sufitu można zamontować samodzielnie. Trzeba jednak znać dokładnie rozmieszczenie np. belek nośnych oraz zastosowanych do konstrukcji sufitu materiałów. Pozwoli to dobrze dobrać grubość wierteł oraz zakres wiercenia. Istotne jest dowiercenie się do belki nośnej oraz wybór właściwych kołków rozporowych, co pozwoli zabezpieczyć strop przed niepożądanymi zdarzeniami.

Własny wiszący fotel z sufitu może mieć formę hamaka, niewielkiej quasi kanapy, klasycznego siedziska lub kokonu. Wszystko zależy od naszych preferencji, zasobów finansowych oraz przestrzeni, którą jesteśmy w stanie okresowo zagospodarować na tego rodzaju cele.

Udostępnij