Palenisko modnym dodatkiem do Twojego ogrodu

Palenisko modnym dodatkiem do Twojego ogrodu

Grillowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu, za którym przepada wiele osób. Na rynku akcesoriów i dodatków do ogrodu co rusz pojawiają się alternatywy dla klasycznego grilla. Na uwagę zasługuje palenisko ogrodowe. Jak działa i do czego – poza grillowaniem – można je zastosować? Do ogrodu w jakim stylu będzie to odpowiedni dodatek? 

Palenisko do każdego, modnego ogrodu

Najczęściej paleniska ogrodowe występują w wersji z okrągła misą ze stali malowanej proszkowo. Ten oryginalny dodatek pasować będzie do przestrzeni zaaranżowanych według różnych modnych stylów. Jakich? Nowoczesnego, industrialnego, skandynawskiego, rustykalnego, minimalistycznego i innych. Także meble ogrodowe z rattanu, drewna czy stali stworzą z nimi zgrany duet. 

Różne rodzaje palenisk

Poza wspomnianym już modelem z paleniskiem ogrodowym w kształcie okręgu, na rynku takich rozwiązań można też znaleźć propozycje w innych kształtach. Na uwagę zasługują paleniska ogrodowe-tarasowe i tarasowe w nieregularnych lub geometrycznych kształtach. Bez względu na ich formę, wszystkie paleniska ogrodowe są wykonane z trwałych i odpornych na ogień materiałów. Metalowa konstrukcja przetrwa wiele sezonów i rodzinnych spotkań. Warto pamiętać, by nie pozostawiać jej na deszczu i zabezpieczać przed niepożądaną wilgocią.

Palenisko ogrodowe do grillowania i nie tylko

Poza stosowaniem paleniska ogrodowego jako grilla, urządzenie to pełni przeróżne inne funkcje. Jakie? Pierwsza z nich to jako źródło ciepła. Nawet latem wieczorami i nocą temperatury spadają już na tyle, że krótki rękaw może nie wystarczyć. Tlący się i trzaskający w palenisku ogień ogrzeje wszystkich uczestników spotkania. Ponadto też jest świetnym i naturalnym źródłem światła, co przyda się wieczorem, nocą lub podczas zamglonych, szarych dni. 

Palenisko zamów wygodnie online

Solidne, metalowe palenisko ogrodowe waży kilkanaście kilogramów. Samodzielny zakup takiego produktu w stacjonarnym punkcie wymaga od nas przetransportowania go później do swojego ogrodu. Nie każdy ma na to czas lub pojazd, w którym palenisko się zmieści. Alternatywą dla klasycznych zakupów są zakupy online. Bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia i nocy, także w niedzielę niehandlową, można sfinalizować zakup. Metody dostawy są różne, zależy to od regulaminu konkretnego e-sklepu. Najczęściej tak duże i ciężkie produkty dostarczają firmy kurierskie – można się z nimi umówić na konkretną datę i godzinę odbioru. 

Udostępnij

Dodaj komentarz