Piękny ogród łatwy w pielęgnacji

Każda osoba kochająca rośliny pragnie posiadać piękny oraz okazały ogród. Niestety, aby tak było trzeba poświecić mnóstwo czasu na właściwą pielęgnację poszczególnych rabat kwiatowych, krzewów oraz drzew. Jak zatem założyć ogród łatwy w pielęgnacji?

Rośliny a ogród nietrudny w pielęgnacji

Dziś każdy ogród można zaaranżować nie tylko w piękny i estetyczny sposób, lecz również tak, aby był on łatwy podczas pielęgnacji.
Od listopada do lutego, kiedy to wszystkie kwiaty oraz drzewka ozdobne przekwitną większość ogrodów w naszym kraju wygląda bardzo smutno, szaro oraz niezbyt efektownie. Na szczęście można tego w pełni skutecznie uniknąć, decydując się na posadzenie takich roślin, które to również w zimowy czas będą pięknie go przyozdabiać.

Obecnie na rynku ogrodniczym nie brakuje takich roślin, które to posiadają bardzo skromne wymagania glebowe oraz warunki atmosferyczne. I co najważniejsze ich pielęgnacja nie sprawia jakiejkolwiek trudności. Jakie zatem wybrać rośliny do ogrodu, aby był on piękny i jednocześnie nietrudny w pielęgnacji?

Idealne rośliny iglaste dla ogrodu

Jak powszechnie wiadomo pierwszym, ważnym skojarzeniem roślinnym z zimowy czas, kiedy to za oknem sypie śnieg jest bez wątpienia choinka. I to właśnie to drzewo powinno koniecznie znajdować się w każdym ogrodzie. To bowiem świerki oraz jodły od wielu długich lat stanowią najważniejszą ozdobę świąt Bożego Narodzenia. I co najważniejsze drzewka te, mimo mrozów i śniegu nie tracą nigdy swego pięknego wyglądu. Duża odporność poszczególnych drzew oraz krzewów iglastych pozwala nam cieszyć się nimi przez okrągły rok.

Warto również zadbać o to, aby w naszym przydomowym ogrodzie oprócz tradycyjnej choinki rosły także eleganckie cyprysy, cisy, jałowce oraz tuje. Niezwykle pięknie w każdym ogrodzie komponuje się bez wątpienia rząd cyprysów czy też tui, który to tworzy wiecznie zielony żywopłot, doskonale zasłaniający w zimowy czas puste rabaty.

Zimozielone liście krzewów a piękny ogród przez cały rok

Jak powszechnie wiadomo mnóstwo roślin zielonych gubi swoje liście już od połowy jesieni. Wówczas to wiele przydomowych ogrodów wygląda szaro oraz bardzo ponuro. Aby tego skutecznie uniknąć warto posadzić w swoim ogrodzie coraz bardziej popularny ostrokrzew, który to potrafi bez problemu przetrwać temperatury nawet poniżej -20℃.

Zimę z powodzeniem potrafi także przetrwać bukszpan zwyczajny oraz trzmielina, która to dodaje w ogrodzie niesamowitego uroku o każdej porze roku. Trzmielina wręcz doskonale wyróżnia się na tle śniegu nie tylko zielenią swych okazałych liści, lecz także intensywną czerwienią owocników o bardzo charakterystycznym kształcie.

Barwne akcenty w ogrodzie

W każdym ogrodzie powinny znajdować się również takie barwne kwiaty, które to nie wymagają dużej pielęgnacji, a które to potrafią dodać temu miejscu niesamowitego uroku.

Czasem bywa tak, że nawet bardzo drobny akcent potrafi wprowadzić w ogrodzie niezwykle kolorystyczne urozmaicenia. Efekt taki można bez wątpienia uzyskać sadząc na rabatach berberysy, których to czerwone owoce zwisają z gałązek jeszcze przez długi czas po opadnięciu liści.

Niezwykle pięknie prezentuje się także śnieguliczka, która to posiada białe jagody i dzięki temu dodaje niesamowitego uroku w każdym ogrodzie.

Odpowiedni dobór roślin sprawia, że nawet przy niedużym wysiłku można cieszyć się z posiadania pięknego oraz barwnego ogrodu o każdej porze roku.

Dodaj komentarz