Pompy do zapraw, wózki na węże i siłowniki okienne – co nowego w ofercie Pneumat?

Wykończenie pomieszczeń, zarówno przez osoby prywatne, jak i profesjonalistów, wymaga odpowiedniego sprzętu. Zobacz, co nowego znajdziesz w ofercie Pneumat.

Dobra pompa tynkarska

Wózki na węże

Siłowniki do okien dachowych

Siłownik okienny

Dobra pompa tynkarska

Pompy do zapraw znacznie ułatwiają wykonywanie prac wykończeniowych. W przypadku poddasza tempo prac ma niemałe znaczenie, szczególnie ze względu na panujące w tego typu pomieszczeniu warunki. Możesz wybierać sposób pomp tynkarskiej, które umożliwiają również przenoszenie cieczy epoksydowych czy wodorozcieńczalnych, co znacznie ułatwia wykonania pracy. Pompy tynkarskie pozwalają na stosowanie zapraw i szlamów cementowych, materiałów ognioochronnych (w przypadku poddasza bardzo istotne) z lepiszczem cementowym. Wybierając sprzęt warto zwrócić uwagę na przełożenie ciśnienia w konkretnym urządzeniu, a także wartość ciśnienia pracy. Dodatkowym plusem jest możliwość połączenia w postaci szybkozłącza, co umożliwia szybko demontaż oraz ponowną instalację, co znacznie skraca czas pracy. Plusem jest także możliwość szybkiego i wygodnego czyszczenia. Skraca to bowiem czas przestoju pompy budowlanej. Warto także zwrócić uwagę, czy sprzęt można czyścić przy pomocy rozpuszczalnika (niedopuszczalne przy pompach ślimakowych).  

Pompa do tynku, betonu

Wózki na węże

Bęben do zwijania węża może być wykorzystywany do użytku stacjonarnego lub mobilnego. Powinien go cechować prosty i szybki demontaż ze ściany. W przypadku użyć profesjonalnych każdy przestój to w końcu koszty, których chcemy uniknąć. Warto także zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są wózki na węże. Najlepszym rozwiązaniem jest wysokiej jakości stal malowana proszkowo. Ocenie warto także poddać konstrukcję wózka. Powinna ona zapewniać stabilność i łatwość toczenia po nierównym podłożu. Dodatkowym plusem będą antypoślizgowe opony. Prowadnica węża zapobiega jego załamywaniu i plątaniu. Ergonomiczny design zapewnia toczenie wózka z minimalnym wysiłkiem. Z pomocą takiego wózka można również dostarczać wodę pitną. Koniecznie warto ocenić natężenie przepływu wody oraz rurkę wlotową, która powinna zapobiegać zginaniu się węża.

Siłowniki do okien dachowych

W ofercie Pneumat znajdziesz także bardzo skuteczne sprężyny gazowe, które można wykorzystać jako siłowniki do okien dachowych. Montować można je nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale i przemysłowym czy usługowym. Dużym plusem jest uniwersalność tych teleskopów. Można je stosować do okna dachowego czy uchylnego w dowolnej pozycji montażowej.

Siłowniki okienne

Warto zaznaczyć, że sam montaż jest wyjątkowo prosty. Do wyboru są modele o najpopularniejszych średnicach i dowolnych siłach nabicia.

Siłowniki okien dachowych

Siłowniki można wykorzystywać także do podnoszenia różnego rodzaju klap, zabezpieczeń. 

Siłownik klapy okiennej

 

Wózek na wąż

Dodaj komentarz