Pora przygotować drewno na zimę – łuparka do drewna hecht

Pora przygotować drewno na zimę – łuparka do drewna hecht

Wiele się obecnie mówi o ekologicznych źródłach energii. Napiętnowany jest węgiel kamienny, dużo uwagi poświęca się nowoczesnym piecom grzewczym. Niemniej okazuje się, że najlepsze metody to te sprawdzone. Drewna nie przebije nic ani pod względem ekologii, ani klimatu, jaki roztacza. Dlatego tak wiele osób nadal z niego korzysta, zamawiając jako opał całe metry sześcienne. Niemniej zawsze pozostaje jeden problem – przygotowanie. Siekiera to dobry sposób na odstresowanie, niemniej jest też lepszy sposób. Nazywa się łuparka do drewna hecht!

Czym jest łuparka i dlaczego to wspaniały wynalazek

Nieodłącznym problemem palenia drewnem jest jego rozłupywanie. Nie każdy piec, a już z pewnością kominek, zmieści w sobie cały sąg drewna. Zanim przystąpi się do jego spalania, trzeba je przygotować. Mówiąc wprost, poćwiartować na odpowiednie szczapy. To nie zawsze jest łatwe. Wiele gatunków drzew ma drewno, które charakteryzuje się trudną łupliwością. Problem narasta, kiedy dodatkowo napęcznieje wodą. Dobrym przykładem jest olsza czarna. To doskonałe drzewo opałowe, o ile wyschnie. Kiedy jest morka, nie da się nią palić, a rozłupywanie to katorga. Z łuparką do drewna hecht nie będzie to jednak większy problem. Pięć ton nacisku na drewno to więcej, niż zdoła uzyskać najporządniejszy drwal. Urządzenia tego typu wykorzystują hydraulikę, nieporównywalnie potężniejszą od ludzkiej anatomii. Mechanizm napiera drewnem na sprofilowany łupak, a siła nacisku robi swoje. Czy to już wystarczy, żeby łuparka do drewna hecht była przyjacielem każdego posiadacza pieca? Nie, ma bowiem wiele innych zalet. Po pierwsze te urządzenia występują w wielu rozmiarach. Można więc dobrać sobie model do preferencji. Wspomniane pięć ton obejmuje model niewielki, osadzony na kołach. To kolejny atut. Urządzenia są mobilne, a większość modeli wręcz kompaktowa. Wbrew pozorom bowiem ich osiowa budowa powoduje zajmowanie niewielkiej powierzchni, nawet w wypadku modeli mocniejszych. Łuparka do drewna hecht jest wiec doskonały wyborem, nawet jeżeli panuje deficyt miejsca.

Łuparka do drewna hecht – dobry wybór

Życie należy sobie ułatwiać. Proste rozwiązania są najlepsze, a nie ma nic prostszego od łuparki. Są to jednak urządzenia pracujące i lepiej kupować te sprawdzone. Dlatego warto zainteresować się łuparką do drewna hecht. Solidna konstrukcja z pewnością nie zawiedzie, a ręce będą wdzięczne za ich oszczędzanie. Siekiera bowiem nieźle wyrabia mięśnie, ale nie przy kilku metrach sześciennych twardej buczyny do rozłupania.

Udostępnij

Dodaj komentarz