Pranie dywanów – jaka cena?

Pranie dywanów – jaka cena?

Zanim zlecimy pranie dywanów, zazwyczaj chcemy poznać cennik. Dzięki tym informacjom łatwiej jest podjąć decyzję, wybrać konkretną firmę. Cena w tym przypadku ma znaczenie, gdyż przecież usługa nie powinna być znacznie droższa od ceny nowego dywanu. Ile w takim razie to kosztuje?

Jakie czynności obejmuje czyszczenie dywanów?

Cennik prania dywanów ma znaczenie i trzeba wcześniej się z nim zapoznać. Jednak zacznijmy od tego, jakie w ogóle czynności wchodzą w zakres danej usługi. Pranie to zazwyczaj ogólne określenie szeregu prac mających na celu doprowadzenie dywanu do idealnej czystości. Jest to między innymi trzepanie i ozonowanie, pranie ręczne i mechaniczne, eliminacja roztoczy, usuwanie nieprzyjemnego zapachu, a także usuwanie sierści. Każda z tych czynności ma wpływ na cenę kompleksowej obsługi. Z pełnym zakresem usług można zapoznać się na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/.

Ile kosztuje pranie dywanów?

Na przykład standardowe pranie dywanów, a w tym trzepanie kosztuje 15,90 zł za metr kwadratowy. Jeśli usługa jest wykonywana ekspresowo, cena wzrasta do 25 zł za metr kwadratowy. Samo mechaniczne trzepanie dywanu kosztuje 7 zł za metr kwadratowy. Koszt ręcznego prania wynosi 33,90 zł za metr kwadratowy. Za eliminację roztoczy trzeba zapłacić 7 zł za metr kwadratowy, za usunięcie zapachu 9 zł za metr kwadratowy, a sierści tylko 2 zł za tę samą powierzchnię. Szczegółowy cennik poszczególnych usług znajduje się na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/cennik/.

Komu zlecić pranie tapicerki i dywanu?

Pranie wykładzin dywanowych oraz dywanów dziś oferuje wiele firm specjalizujących się właśnie w tej branży. Wiadomo natomiast, że nie każda zasługuje na współpracę. Zresztą każdy klient ma indywidualne oczekiwania względem tej firmy i samej usługi, więc nie pozostaje nic innego, jak wybrać podmiot, który przeprowadzi profesjonalne czyszczenie. Wybierając firmę oferującą czyszczenie chemiczne i ręczne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Mając brudny dywan, tak naprawdę nie wiadomo, jakie zabiegi będzie trzeba wykonać, w celu doprowadzenia go do stanu użyteczności. Ponadto należy ocenić jakość wykonywanych czynności oraz możliwości firmy w zakresie czyszczenia dywanów i wykładzin. Na uwagę zasługuje firma, która swoją pracę wykonuje rzetelnie i dokładnie, posługując się przy tym specjalistycznym sprzętem i dobrej jakości środkami. A jeśli chodzi o ceny, nie zawsze są najważniejsze. Cena czyszczenia dywanu na pewno będzie niższa od ceny nowego. Na wyższy koszt prania dywanów wpływa zakres czynności oraz ich wielkość. Wycena prania wymaga wcześniejszego podania wymiarów dywanu czy wykładziny.

Pranie dywanów jest obecnie usługą, z jakiej wiele osób korzysta chętnie i często. To dlatego, że samodzielne czyszczenie dywanów nie przynosi tak satysfakcjonujących efektów. Brak dostępu do dobrych środków i narzędzi, a do tego również brak czasu, to główne powody, dla których zdecydowanie wolimy zatrudnić kogoś do prania dywanów. Usługa wbrew pozorom nie jest droga. Samodzielne wykonywanie tych czynności wiąże się zwykle z większym zużyciem środków piorących. W związku z tym najczęściej to się nie kalkuluje. Zatrudniając fachowca do prania dywanu, można mieć pewność, że praca zostanie wykonana profesjonalnie i dokładnie. Firma usunie roztocza kurzu domowego, nieprzyjemny zapach, sierść i przede wszystkim brud. Wszystko w bardzo rozsądnej czy przystępnej cenie.

Udostępnij