Prowadnice do drzwi przesuwnych – inwestycja na lata?

Prowadnice do drzwi przesuwnych – inwestycja na lata?

Drzwi przesuwne są bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym we współczesnych wnętrzach.  Jednym z najważniejszych elementów systemu są prowadnice. Ważne jest, aby zdecydować się na najlepsze. Dzięki temu można będzie korzystać z tego rozwiązania przez lata.

Rodzaje prowadnic

Systemy drzwi przesuwnych mogą składać się z różnych elementów lub można postawić na jedno wiodące rozwiązanie. Najważniejsze jest, aby wszystkie części były ze sobą kompatybilne. Można zdecydować się na drzwi z prowadnicami górnymi. Drzwi zawieszane są na specjalnych wózkach na górnej prowadnicy i płynnie się po niej przesuwają. W przypadku takiego rozwiązania nie ma konieczności montowania prowadnic dolnych. Wystarczy zastosować przy podłodze stabilizującą prowadnicę, a cały system działa bez żadnych problemów.

prowadnica do drzwi przesuwnych

Są także drzwi przesuwne z prowadnicami dolnymi. Rolki drzwi znajdują się właśnie na dolnej prowadnicy i przesuwają się po niej gładko. Górna prowadnica w tym przypadku jedynie stabilizuje skrzydło. Kompaktowym rozwiązaniem są prowadnice górne i dolne. Wózki jezdne w tym przypadku są ulokowane zarówno przy górnej, jak i dolnej prowadnicy.

Najważniejszy element drzwi przesuwnych, czyli prowadnice

Prowadnice są bardzo ważnym elementem drzwi przesuwanych. Odpowiadają za ich prawidłowe przesuwanie i całą pracę drzwi. Ważne, aby zdecydować się na rozwiązania, które chronią przed wypadaniem skrzydeł z prowadnicy. Dzięki temu, można będzie cieszyć się z uzyskania bardzo dobrych rezultatów. Przede wszystkim chodzi tu o to, aby korzystanie z drzwi przesuwnych było po prostu bezpieczne. Ich obsługa nie stworzy większych problemów, a to jest najważniejsze. Prowadnice muszą być odporne i być w stanie wytrzymać ciężar skrzydeł ważących zwykle 50 kg lub więcej. Jeżeli skrzydła są znacznie lżejsze i ważą 15 kg, można pokusić się o wykorzystanie prowadnic z tworzyw sztucznych. Pamiętać należy, że zarówno górne, jak i dolne prowadnice muszą być tak samo solidne. Dzięki temu, że zdecydujesz się na rozwiązania kompatybilne, świetnie wykonane, nie będzie można narzekać na jakość obsługi drzwi przesuwnych. Wszystko będzie odbywało się płynnie, a to przecież jest najważniejsze.

prowadnica do drzwi przesuwnych

Na jaką prowadnicę warto się zdecydować?

Dobra prowadnica to taka, która ułatwia korzystanie z drzwi przesuwnych, a jednocześnie prezentuje się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Najlepiej jest zdecydować się na wysokiej jakości prowadnice wykonane z dbałością nawet o najdrobniejsze szczegóły które można zakupić w sklepie RustykalneUchwyty. Najbardziej praktyczne są prowadnice wykonane z żeliwa lub stali, ponieważ nie stwarzają większych problemów podczas obsługi, a przy tym prezentuje się w piękny sposób. Prowadnice dostępne są w różnych kolorach i mają szerokie zastosowanie. Dzięki temu, że zdecydujesz się na takie rozwiązanie, uzyskanie odpowiednich efektów będzie bardzo korzystne. Warto na takie rozwiązania stawiać, bez dwóch zdań.

Udostępnij