Przechowywanie dziecięcych zabawek

Przechowywanie dziecięcych zabawek

Drażni ciebie wieczny bałagan w pokoju twojego dziecka? Masz dość potykania się o stertę zabawek, maskotek, gier? Pragniesz, by w pokoju twojego dziecka zapanował ład i porządek? Nie jesteś sama. Z problemem wiecznego bałaganu w dziecięcych pokojach borykają się wszyscy rodzice dzieci, bez względu na ich wiek. Kluczem do harmonii w pokoju jest dobra organizacja przestrzeni. Nie wystarczy dobrze rozplanować układ w pokoju, trzeba także zakupić odpowiednie meble. Mowa tu, nie tylko o łóżku, szafie czy biurku. Istotnym elementem w pomieszczeniu dziecka jest regal na zabawki. Ale jaki regał wybrać?

Na rynku jest wiele dostępnych modeli regałów na zabawki i inne szpargały malucha. Każda firma ma swój patent na idealny mebel do przechowywania. Zanim się zdecydujesz na konkretny model, warto się zapoznać z jego specyfikacją, wadami, zaletami oraz trwałością i uniwersalnością. Pamiętajmy o dwóch istotnych kwestiach. Po pierwsze mebel do pokoju dziecka musi być trwały – zabawki swoje ważą, zwłaszcza te z drewna, byle jaki regał może się za szybko zniszczyć pod ciężarem mniejszych i większych szpargałów. Po drugie dzieci szybką rosną, nam rodzicom zdaje się, że aż za szybko. Zanim się obejrzymy a dziecko z malucha stanie się nastolatkiem. Dobrze by było zakupić regał, który będzie funkcjonalny i uniwersalny, nie tylko na etapie wczesnego dzieciństwa, ale także w okresie kiedy maluch wkroczy w okres dorastania.

W Internecie najlepszymi opiniami cieszy się regał na zabawki Kalax z sieci sklepów Ikea. Regał jest uniwersalny, pasuje zarówno do domu, jak i do biura. Bardzo często można go nawet spotkać w sklepach, centrach zabaw dla dzieci, biurach, a także w szkołach, żłobkach i przedszkolach. Regał ten jest wytrzymały, masywny, można go przytwierdzić do ściany czy podłogi, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ma wysoką odporność na obciążenie, to są jego bez wątpienia główne atuty. Ponadto jest w dostępny w uniwersalnych kolorach: wenge, dąb, biel. Nie ma na nim postaci z bajek, co też jest sporym plusem z punktu widzenia uniwersalności. Ikea wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła szereg akcesoriów wzbogacających ten regał. Dokupić można do niego między innymi szyny do pojemników, pojemniki do przechowywania do wysuwania lub wkładania oraz drzwiczki. Dzięki tym akcesoriom w szybki sposób można odmienić regał w funkcjonalny mebel, na przykład z wysuwanymi szufladami lub zamykanymi drzwiami. To tylko jeśli chodzi o zalety. Regał ma niestety jedną wadę, dość znaczącą. Regał ten nie ma ściany tylnej, zatem zabawki, segregatory, książki czy inne szpargałki mogą za niego wpadać.

Przeczytaj więcej na zabawkibilbo.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz