Przykry zapach z kosza na śmieci? Pozbądź się go, stosując nasze triki!

Przykry zapach z kosza na śmieci? Pozbądź się go, stosując nasze triki!

Brzydki zapach z kosza na śmieci to dość powszechny i bardzo nieprzyjemny problem, który jednak wcale nie jest tak trudno wyeliminować. Skąd się bierze? Wyrzucając rozmaite odpadki do pojemników, nierzadko zdarzy nam się zapomnieć o tym, że mogą one dość szybko się psuć. Jest tak szczególnie w przypadku odpadów organicznych – obierków z warzyw czy resztek jedzenia. Pierwszym krokiem do pozbycia się konsekwencji zalegających odpadów jest oczywiście ich wyniesienie, jednak okazuje się, że ten prosty i oczywisty sposób nie zawsze okazuje się wystarczająco skuteczny. Co wobec tego można zrobić, aby uchronić się przed nieprzyjemnym zapachem z pojemnika na odpadki?

Zadbaj o czystość kosza na śmieci

Jeżeli wynosisz odpady organiczne codziennie, a brzydki zapach nadal nie ustępuje, może się okazać, że problemem jest zanieczyszczony pojemnik. W wielu przypadkach na dnie kosza lub na jego ściankach osadzają się nieczystości, które są również źródłem wielu bakterii. Wyczyść pojemnik gorącą wodą z płynem do naczyń lub octem. Możesz także przygotować papkę złożoną z wody z sodą oczyszczoną. Warto również raz na jakiś czas zdecydować się na przeprowadzenie dezynfekcji przy pomocy specjalnego płynu. Nie zapomnij również o regularnym myciu szafki, w której umieszczony jest kosz na śmieci lub podłogi na, której stoi. Dbasz w ten sposób nie tylko o utrzymanie przyjemnego zapachu, ale również o względy higieniczne we własnej kuchni.

Sposoby na zachowanie świeżości przy pomocy worków na śmieci

Worki na śmieci https://www.stella.com.pl/ to nieodłączny element każdego pojemnika i produkt, który zajmuje szczególne miejsce właściwie w każdym gospodarstwie domowym. Worków na śmieci nigdy nie powinno zabraknąć, dlatego dobrym pomysłem jest robienie zapasów. Dbanie o świeżość kosza na śmieci to jednak nie tylko regularne wymienianie worków na śmieci. Możesz również wybrać specjalne worki antybakteryjne lub zapachowe, dzięki którym unikniesz nieprzyjemnych doznań i jeszcze bardziej zadbasz o higienę. Worki na śmieci dostępne są w różnych wariantach zapachowych, takich jak lawenda czy „fresh”. Worki Fresh to worki o tzw. zapachu świeżości, dzięki któremu po otwarciu pojemnika poczujemy przyjemny zapach.

Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniego rozmiaru worków, dostosowanego do wielkości pojemnika, a także postaw na modele z uszami lub z taśmą ściągającą, która ułatwi zamknięcie i przeniesienie. Kolejnym trikiem, który możesz zastosować, jest założenie dwóch worków na śmieci do jednego kubła. Jeśli jeden zawiedzie – drugi będzie chronił przed zanieczyszczeniami. Na rynku dostępne są również tzw. wieloworki. Są to funkcjonalne worki na śmieci, które w ilości 10 sztuk umieszcza się w pojemniku na odpady, a następnie w trakcie używania – wyjmuje pojedynczo. Wypróbuj nasze sposoby i przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od przyjemnego zapachu we własnej kuchni!

Udostępnij