GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Remont łazienki – o tym warto wiedzieć!

Remont łazienki – o tym warto wiedzieć!

Łazienka to szczególne miejsce, dlatego też wymaga nieszablonowego podejścia do wykończenia i aranżacji. Tu pierwsze skrzypce powinny odgrywać głównie jakość stosowanych produktów oraz funkcjonalność, a wszystko inne z designerskim wyglądem i szpanerskimi akcesoriami może być jedynie ich uzupełnieniem. Zobacz, na co zwrócić uwagę planując swoją łazienkę oraz czego nie powinno w niej zabraknąć, by korzystanie z niej było prawdziwą przyjemnością.

Na co zwrócić uwagę remontując łazienkę?

Remontując łazienkę, dobrze jest pamiętać, że ze względu na panującą w niej wilgoć, nie warto korzystać z półśrodków. Jak głosi stare powiedzenie „co tanie, to drogie” lub, jak kto woli – „chytry dwa razy traci”, więc lepiej w tym wypadku nie oszczędzać na produktach, a przynajmniej nie na tych, które mają długotrwały kontakt z wodą. Mowa tu, chociażby o armaturze, na którą składają się liczne metalowe elementy oraz uszczelki, które z czasem mogą ulegać uszkodzeniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na węże prysznicowe, które by służyć latami, najlepiej jest wybierać jedynie wśród solidnych, odpornych na uginanie stalowych propozycji.

Wybierając krany do umywalek, dobrze jest więc zweryfikować, czy nie tylko odpowiadają nam pod względem designu i koloru, ale też czy nie są za krótkie, co mogłoby powodować rozchlapywanie wody na całą łazienkę. W przypadku baterii do wanny lub pod prysznic, które można wybrać spośród wariantów ściennych lub do zabudowy podtynkowej, dobrze jest mieć na względzie korpus i głowicę. Najlepiej sprawdzają się głowice ceramiczne, które umożliwiają wygodną regulację, a także te wzbogacone o termostat, który jest niezwykle praktyczny, jeśli z wody korzystają dzieci. Dzięki nim można bowiem ustalić maksymalną temperaturę, co będzie skutecznym zabezpieczeniem przed ustawieniem zbyt gorącego strumienia.

Akcesoria i wyposażenie, które warto mieć w łazience

Każdy, komu zależy na tym, aby jego łazienka była miejscem praktycznym, potwierdzi, że nie może w niej zabraknąć takich artykułów, jak kosze na pranie. Można je wybrać spośród wielu atrakcyjnych propozycji – wykonanych z plastiku, rattanu, metalu, czy wikliny. Dobrze sprawdzają się te z zamknięciem, dzięki czemu nie tylko nie widać wkładanych do nich rzeczy, ale też ich nie czuć. Doskonałym pomysłem są kosze wzbogacone o siedzisko, dzięki czemu pełnią funkcję taboretów, a także te wyposażone w półkę, na której można ułożyć kosmetyki oraz koszyki, w których ukryjemy różne podręczne przybory.

Komfort użytkowania wanny lub prysznica zdecydowanie podniosą deszczownice, które są genialną alternatywą dla tradycyjnych słuchawek. Ich największą zaletą jest to, że nie trzeba ich trzymać, do tego wspaniale się prezentują, a jeśli wybierzemy te z możliwością regulacji strumienia wody – zyskamy dodatkową funkcjonalność.  

W łazience nie powinno zabraknąć też takich elementów jak pojemniki na mydło, czy szczoteczki. W organizacji ręczników pomogą wieszaki, które można znaleźć wśród tych stojących, przytwierdzanych na ścianę, ale również zawieszanych na drzwi lub kaloryfer. Dobrze jest pamiętać też o stojaku na papier toaletowy, który postawimy lub powiesimy w dogodnym miejscu, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką.

Udostępnij