Rolety czy markizy – które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu?

Szukasz sprawdzonego sposobu na ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi? Do wyboru masz naprawdę wiele opcji, a każda z nich wyróżnia się sporą skutecznością. Szczególnie popularne są markizy fasadowe oraz rolety zewnętrzne, dlatego przekonaj się, jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań.

Markizy fasadowe czy rolety zewnętrzne – zalety i wady obu rozwiązań

Czym wyróżniają się markizy fasadowe?

Warto zauważyć, że markizy fasadowe to nowoczesna opcja, która dopiero zyskuje popularność. Dlatego tak wiele osób stara się jeszcze lepiej poznać zalety i wady tego rozwiązania. W przypadku korzyści warto wymienić przede wszystkim mnogość rodzajów, jakie masz do dyspozycji. Dzięki temu możesz z łatwością zdecydować się na model dla pionowych bądź ukośnych powierzchni fasadowych – szczegóły na ten temat znajdziesz na stronie https://www.markizy.pl/markizy_fasadowe.

Zwróć również uwagę na to, że markizy fasadowe stanowią dobrą ochronę przed słońcem, co pozwala utrzymać w pomieszczeniu przyjemną temperaturę. Jednocześnie w budynku nadal jest dość jasno, co nie utrudnia wykonywanie poszczególnych obowiązków. Właśnie z tego powodu jest to tak popularna opcja nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w biurowcach czy lokalach usługowych. Kolejną zaletą jest wygląd markiz – w końcu możesz z łatwością wybrać dowolny kolor lub wzór tkaniny. Dzięki temu dopasujesz je do wyglądu domu, a nawet stworzysz z nich punkt centralny. Wśród wad warto podkreślić fakt, iż markizy nie mają właściwości antywłamaniowych i są trudniejsze w pielęgnacji w porównaniu do rolet.

Dlaczego rolety zewnętrzne są tak popularne?

Bez wątpienia rolety to bardzo popularne rozwiązanie, które jest stosowane już od wielu lat. Przede wszystkim ze względu na skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu w pomieszczeniu nie robi się ciepło. Jednocześnie zimą pomaga zachować w budynku wyższą temperaturę. Zwróć uwagę na to, że rolety zewnętrzne pomagają też chronić dom przed włamaniami. Trzeba przyznać, iż są to najważniejsze korzyści, jakie daje ta opcja. Jednak oprócz tego rolety mają też pewne wady. Jedną z najważniejszych jest ich wygląd. Po prostu prezentują się dość topornie, a do wyboru masz zaledwie kilka kolorów. Przez to trudno jest uznawać rolety za ozdobę domu. Poza tym bardzo mocno ograniczają dopływ światła do pomieszczenia. W konsekwencji w budynku zaczyna panować półmrok, który utrudnia codzienne funkcjonowanie, pracę czy naukę. 

Dodaj komentarz