Rozjaśnij swoje wnętrze – sposoby na rozjaśnienie wnętrza

Rozjaśnij swoje wnętrze – sposoby na rozjaśnienie wnętrza

Moda na jasne, przestronne wnętrza, w tak zwanym stylu skandynawskim, jest wciąż na topie. Jednak co zrobić, gdy nie jest nam dane posiadanie słonecznego, jasnego mieszkania, a przez większą część dnia nasze wnętrza są zacienione?

Sposoby na rozjaśnienie wnętrza

Przedstawiamy nasze niezawodne sposoby na rozjaśnienie wnętrza, który zawsze działają. Przede wszystkim jasne kolory ścian. To pierwszy i najistotniejszy element, bez którego się nie obejdziemy. Jest to też najprostsze i najłatwiejsze wyjście. Jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej słoneczna, nawet gdy tego słońca w domy mamy niewiele. Malując ściany i sufity na biało pozwalamy światłu się odbijać, a co za tym idzie rozjaśniać nasze wnętrza. Są pewnie tacy, którzy obawiają się, że białe ściany nadadzą wrażenie szpitalnego chłodu, lecz nie ma się czego obawiać. Odpowiednio dobrane, ciepłe i kolorowe dodatki sprawią, że będzie miło i przytulnie. Ale o dodatkach później.
Kolejną kwestią jest wystrój okien. Zrezygnujmy z ciężkich, ciemnych zasłon i wielowarstwowych firan. Jeśli nie przeszkadzają nam gołe okna, zamontujmy w nich tylko jasną roletę. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie swoich okien bez okalających je tkanin, wybierzmy pomiędzy firaną lub zasłoną. Nie stawiajmy na duet, ponieważ wtedy znacznie ograniczymy światłu możliwość oświetlenia pokoju.

Postawmy również na światło sztuczne

Lampa sufitowa, to trochę za mało, aby uczynić pomieszczenie jasnym. Zainwestujmy w jasne lampy podłogowe, dodatkowe kinkiety, lub lampy zwisające w konkretnych miejscach, na przykład tuż nad stołem. Nie od dziś wiadomo, że światłem stwarzamy klimat pomieszczenia. Może być zarówno ciepły, jak i zimny. Wszystko zależy od nas.

Pamiętajmy też o podłogach

Tak jak ciemne kolory na ścianach, tak samo i te na podłogach mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się ciemniejsze. Wybierajmy więc jasne panele i kafelki, a jeśli już bardzo marzymy o ciemnych, połóżmy na nie jasne dywany lub bieżniki.
Bardzo ciekawym trikiem jest zamontowanie na ścianach dużych luster. One również będą odbijać nam nasze jasne kolory, ale też i sprawią, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Są one również pięknym elementem wystroju i dekoracji. Wybierając ozdobne ramy również możemy podkreślić nimi styl naszego mieszkania.
Ostatni element, o którym już wyżej wspomniano, to dekoracje. Tutaj jednak mamy małą pułapkę. Możemy stawiać na jasne, przytulne dekoracje, typu poduszki, figurki, stoliczki, dywaniki i donice, jednak pamiętajmy, co za dużo, to niezdrowo. Zbyt duża ilość dekoracji, nawet tych w jasnych kolorach, zagraci nam pomieszczenie, a co za tym idzie, zaciemni je. Starajmy się je więc ograniczać.
To samo dotyczy mebli. Nawet jeśli marzymy o wielkiej skórzanej, ciemnej kanapie, wybierzmy szarą, z materiału, która będzie wydawała się lżejsza, przez co również ładnie wkomponuje się w jasne pomieszczenia. Zapomnijmy również o meblach z epoki. Wielkich drewnianych komodach i stołach. Postawmy na jasne, lekkie meble, a nasze wnętrze od razu stanie się słoneczne.

Udostępnij

Dodaj komentarz