Szklana weranda – ekologiczna zielona przestrzeń, nie tylko na zimę

Szklane werandy cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli wolnostojących domów. Nic dziwnego – któż z nas nie marzy o całodobowym dostępie do zieleni z widokiem na niebo i przestrzeń, rozciągającą się poza granicą ścian? Jeśli jednak ta błoga wizja nie rozwiała dotąd Twoich wątpliwości i nadal odczuwasz pewne wahanie, zapoznaj się z najważniejszymi zaletami posiadania oszklonego tarasu!

Dom pełen światła

Weranda z systemem szklanych ścian przesuwnych z hartowanego szkła, osadzonego na aluminiowej konstrukcji oraz dachem z przezroczystego poliwęglanu lub klejonych szyb to doskonały sposób na doświetlenie domu. Wypełni przestrzeń relaksacyjną dużą ilością zdrowego dla oczu, dziennego światła, stając się wymarzonym miejscem na popołudnie z książką, ulubioną gazetą czy papierami z pracy, które musimy wypełnić po godzinach. Ograniczy zużycie energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczeń bezpośrednio z nią sąsiadujących i pomoże domownikom zachować dobry nastrój w krótkie jesienne i zimowe dni, gdy niedobór słońca, a co za tym idzie – witaminy D, daje się wszystkim we znaki.

weranda

fot. ShadowXL

W zgodzie z naturą

Szklana weranda to jednorazowa inwestycja, dzięki której możemy cieszyć się wypoczynkiem z rodziną i przyjaciółmi, nie przykładając ręki do zanieczyszczania środowiska kupowanymi co sezon parasolami, plastikowymi pawilonami czy namiotami ogrodowymi. Solidne, ekologiczne materiały najwyższej jakości, takie jak hartowane szkło i drewno, gwarantują, że nie musimy obawiać się awarii i remontów. Szczególnie, jeśli towarzyszą im inteligentne rozwiązania, jak choćby system ścian przesuwnych bądź screeny przeciwsłoneczne, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia werandy przez czynniki atmosferyczne albo jej użytkowników. W razie ewentualnej przyszłej rozbiórki czy przebudowywania tarasu, znacząca większość jego elementów ulegnie naturalnemu procesowi rozkładu.

szklana weranda

fot. ShadowXL

Zielony przylądek

Przeszklona weranda jest wreszcie idealnym miejscem na aranżację domowej oranżerii. Tworzy nasłonecznione i ciepłe stanowiska, w sam raz do uprawy owocowych drzewek w donicach czy egzotycznych roślin o nietuzinkowych kształtach, takich jak kaktus zygzakowaty, małpi ogon albo peruwiańska peperomia. Zyskana dzięki jej zabudowie, dodatkowa przestrzeń użytkowa pomieści także miniaturowy warzywnik oraz ziołowy ogródek, pełen aromatycznych przypraw, które wzbogacą smak Twoich potraw. W obliczu minusowych temperatur stanie się za to tymczasową sypialnią pozwalającą przezimować wrażliwe na chłód kwiaty i przygotować rozsady. Jeśli więc zależy Ci na zbudowaniu domowej zielonej przystani, która zapewni domownikom i gościom stały kontakt z naturą, niezależnie od panującej na zewnątrz aury, stwórz ją właśnie w tym pomieszczeniu!

Szklana weranda to nie tylko efektowna konstrukcja, poprawiająca wygląd bryły nowoczesnego domu. To ważny ruch w kierunku organizacji bardziej zrównoważonego życia, zgodnego z filozofią zero waste, który warto wykonać zarówno dla siebie i swoich bliskich, jak i dla całej naszej planety.

Dodaj komentarz