Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Grąbczewscy – wybierz ulubione rośliny i stwórz piękny ogród!

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Grąbczewscy – wybierz ulubione rośliny i stwórz piękny ogród!

Ładny ogród to nie tylko marzenie ogrodników. Przydomowa przestrzeń od zawsze jest bowiem traktowana jako wizytówka domu.  Jednak troska o swój kawałek zieleni i jego pielęgnacja jest czasochłonnym zadaniem, które go efekty widać z czasem. Właśnie dlatego każdy krok w stronę pięknego ogrodu musi być przemyślany i dopracowany w każdym szczególe. Brzmi jak wyzwanie? Nie dla Grąbczewskich!

Profesjonalna szkółka drzew i krzewów ozdobnych nie tylko zaproponuje wiele ciekawych propozycji, ale ze szczegółami opowie o interesującej Cię roślinności – od sposobu pielęgnacji, po okres kwitnienia i cechy charakterystyczne rośliny. Profesjonalne wsparcie ogrodnicze i piękne rośliny? Tylko u Grąbczewskich!

Idealny ogród? Zobacz, jaką ofertę przygotowała dla Ciebie szkółka roślin Grąbczewscy!

Projektując ogród, jeszcze przed kupnem roślin, powinieneś określić, czego oczekujesz i jaką na on pełnić funkcję. Pozwoli to uniknąć chaosu i konieczności przesadzania roślin. Poszukaj inspiracji na Grąbczewscy.com i zapoznaj się z niezwykłymi gatunkami roślin. Przed zakupem weź jednak pod uwagę możliwości i metraż zielonego terenu.

Zwróć uwagę na okres kwitnienia i rozwoju roślin, by Twój ogród zachwycał wyglądem przez cały rok. Stawiaj na funkcjonalne rośliny, których utrzymanie i pielęgnacja będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Pamiętaj – ogród ma służyć Tobie i Twoim bliskim.

Rośliny zimnozielone – soczysta zieleń przez cały rok!

Z pewnością pięknie prezentujący się ogród to ogród, w którym zieleń wita przez cały rok. I choć upodobania są różne, tak szkółka iglaków i krzewów ozdobnych z pewnością posiada w swojej ofercie egzemplarz, który Cię zainteresuje. Co więcej, większość roślin zimnozielonych nie wymaga stosowania zabiegów chemicznych, a także wykonywania prac pielęgnacyjnych.

Sosna czarna, czyli Pinus Nigra 

Sosna czarna to popularna i niezwykle wdzięczna w uprawie roślina. Doskonale znosi mrozy, susze, silne wiatry, a nawet zanieczyszczenia środowiska. Choć należy do roślin wolnorosnących, tak ostateczną wysokość osiąga w granicach do 25 m wysokości.

Jej ozdobą są długie, ciemnozielone igły oraz korona o kopiastym kształcie i równo rozłożonymi gałęźmi. Sosna czarna owocuje masywnymi szyszkami, których długość dochodzi nawet do 8 cm. Dokładny opis i pozostałe rośliny z tej kategorii znajdziesz na stronie Grąbczewscy.com.

Nie zapomnij o kolorach! Poznaj najpiękniejsze drzewka kwitnące dostępne w szkółce Grąbczewskich

Choć soczysta zieleń jest piękna, tak zielona aranżacja ogrodu może szybko się znudzić. Warto więc wprowadzić odrobinę kolorów, które nie tylko przyciągną wzrok, ale ożywią i urozmaicą przestrzeń. Barwne rośliny i kompozycję rabat zaplanuj w dobrze nasłonecznionym miejscu, blisko okien bądź obok terenu użytkowego np. niedaleko altany.

Syringa Miss Kim znana również pod nazwą Lilak Koreański – intensywny zapach i barwa

Lilak to średniej wielkości krzew o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Okres kwitnienia rośliny rozpoczyna dopiero w czerwcu i trwa aż do późnej jesieni – jej urzekającym zapachem możemy cieszyć się, gdy pozostałe odmiany Lilaka zaczynają wegetację. Roślina znana jest z imponujących, kwiatowych wiechów, których biało-fioletowa barwa pięknie kontrastuje z ciemną zielenią liści. Niezwykle plastyczna daje się łatwo kontrolować i dowolnie formować. Jest to więc idealna roślina dla osób, które lubią pracę w ogrodzie.

Oczar Pośredni – krzew nie z tego świata. Ciekawa propozycja na urozmaicenie ogrodu

Oczar pośredni to plastyczny krzew, który przy odpowiedniej pielęgnacji, może przyjąć również formę niskiego drzewka. Odznaczają go charakterystyczne lekko owłosione pędy, pąki i młode liście, które w okresie jesieni przebarwiają się na żółto, pomarańczowo lub czerwono.

To nie koniec fenomenu tej rośliny! Okres kwitnienia rośliny rozpoczyna się w okresie zimowym – od stycznia i lutego. Niezwykłe kwiaty, występujące pojedynczo lub zebrane w pęczki, zachwycają wyrazistym odcieniem żółci lub czerwoni. Oczar pośredni perfekcyjnie sprawdzi się w okolicy tarasów i wejść do domu pojedynczo lub w większych ogrodach.

Więcej produktów, jakie oferuje szkółka drzew i roślin ozdobnych znajdziesz na Grąbczewscy.com. Zainspiruj się i stwórz ogród marzeń, a w razie potrzeby, zasięgnij pomocy u specjalistów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij