GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Układ hydrauliczny – jak rozpoznać awarię?

Układ hydrauliczny – jak rozpoznać awarię?

Części do maszyn rolniczych występują w wielu wersjach. Gdy dojdzie do awarii danego elementu w naszej maszynie, warto postawić na sklep z częściami zamiennymi. W efekcie zadbamy o sprawną i dokładną pracę całego sprzętu. Przyjrzyjmy się temu, czego najczęściej dotyczy awaria układu hydraulicznego. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? O czym warto wiedzieć? Gdzie zakupimy zamienne części do rolniczej maszyny?

Jak działa układ hydrauliczny?

Pamiętajmy o tym, że awaria układu hydraulicznego utrudnia użytkowanie maszyny lub pojazdu. Ponadto, niejednokrotnie prowadzi do uszkodzenia innych części. Faktem jest, że układy hydrauliczne są niezwykle istotnymi systemami, stosowanymi w przemyśle. Działają na bazie sprężonej cieczy i mają za zadanie przetwarzać ją na energię mechaniczną.Wymagające warunki pracy sprawiają, że dochodzi do uszkodzenia podzespołów i naturalnego zużycia elementów.

Warto wiedzieć, że układ hydrauliczny zazwyczaj jest prostym systemem. Jest wykorzystywany w maszynach transportowych, rolniczych, czy też budowlanych. Mimo tego, że system jest uznawany za długowieczny, może dojść do usterek. Powinniśmy je jak najszybciej wychwycić, aby na nowo cieszyć się sprawną maszyną. Warto więc sprawdzić jakie są najczęstsze przyczyny awarii układów hydraulicznych, aby móc im zapopbiec lub prawidłowo rozpoznać i wymienić niedziałające części maszyny.

Awaria układu hydraulicznego

Odpowiednio działający układ opiera się na prawidłowym dopasowaniu elementów i obliczeniu spadku hydraulicznego. Profesjonalna instalacja może z powodzeniem ograniczyć ilość awarii. Istotne jest to, że zazwyczaj usterkom ulegają nieodpowiednio dobrane mechaniczny, części lub całe układy. Użytkownik musi wiedzieć, że naturalnemu zużyciu ulegają wszystkie moduły i części. Jeśli mowa o hydraulice, tutaj dosyć szybko zużywają się siłowniki hydrauliczne. Co ciekawe, większy skok siłownika wpływa na wydłużenie jego działania. Zużyciu ulegają także szybkozłącza hydrauliczne i pompy hydrauliczne. Niebezpieczeństwem jest usterka dotyczące zapowietrzenie pompy hydraulicznej.

Jakie objawy może dawać awaria układu hydraulicznego? Wiele z nich zauważymy podczas śledzenia parametrów roboczych podzespołów w maszynie. Jeżeli układ na odpowiedni spadek hydrauliczny, prawdopodobnie kłopoty dotyczą nieszczelności, zapowietrzenia lub nieprawidłowości w dysponowaniu cieczy. Ratunkiem jest dolanie płynu i uzupełnienie sieci. Powtarzające się kłopoty wymagają jednak fachowej pomocy.

Udostępnij