Uprawa kwiatów w ogrodzie

Kolorowe, pachnące i sprawiają, że każda chwila spędzona pośród nich wydaje się piękniejsza. Kwiaty od zawsze budziły w nas podziw. Różnorodność ich kształtów i odcieni może doprowadzić do zawrotu głowy, ale o to właśnie chodzi.

Przyjemna praca

Uprawa kwiatów w ogrodzie to przyjemne hobby, które, choć wymaga odrobinę pracy, daje niesamowitą satysfakcję. Widok dywanu kolorowych kwiatów i uwijających się między nimi owadów to znak, że zadanie zostało wykonane poprawnie. Rośliny uprawiane ze względu na ich walory estetyczne mają różne wymagania. Niektóre preferują stanowiska słoneczne, inne cieniste, a jeszcze inne dobrze radzą sobie zarówno na słońcu, jak i w cieniu. Ważnym zadaniem przy wysadzaniu kwiatów do gruntu jest określenie, jakiego typu gleba najbardziej mu odpowiada. Niewłaściwie dobrana sprawi, że rośliny nie zakwitną lub będą wyglądały na słabe i chore. Na szczęście na opakowaniach nasion producent podaje te informacje.

Równie ważną kwestią jest termin i sposób wysadzania

Część kwiatów można bez obaw wysiewać wczesną wiosną wprost do gruntu, inne z kolei wymagają wysiania w inspekcie i dopiero po pewnym czasie mogą zostać przeniesione do ogrodu. Warto tak zaplanować rozsadę, aby rośliny wymagające wcześniejszego przygotowania sadzonek znajdowały się blisko siebie. Dzięki temu unikniemy ryzyka uszkodzenia korzeni roślin już znajdujących się w gruncie. Dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, a także chciałyby się cieszyć pięknym kwietnikiem, jest inne rozwiązanie. Byliny, czyli rośliny wieloletnie, takie jak szałwia lekarska czy kocimiętka, pięknie się rozrastają i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Uprawa kwiatów w ogrodzie wiąże się z koniecznością regularnego podlewania, jeżeli nie występują opady atmosferyczne. Głównym celem jest tu zachowanie jędrności liści i zapewnienie obfitego kwitnienia. Nawożenie kwiatów nie jest konieczne, chyba że podłoże jest bardzo ubogie w składniki mineralne. Wtedy warto sięgnąć po gotowe mieszanki nawozów dostępne w sklepach ogrodniczych.

mojogrodniczy.pl

Dodaj komentarz