Wodny plac zabaw – pomysł na atrakcję koło domu

Wodny plac zabaw – pomysł na atrakcję koło domu

Szczęśliwi posiadacze dużych działek mogą w bardzo swobodny sposób decydować o ich aranżacji i wyposażeniu. To szczególna okazja dla rodziców, którzy szukają atrakcji dla swoich pociech. Mogą zapewnić im rozrywkę na wiele sposobów, budując basen i/lub wodny plac zabaw! Kolorowe konstrukcje znane z miejskich krajobrazów z łatwością można zaadaptować w prywatnych ogródkach. Dowiedz się więcej na ten temat! 

Zastanawiasz się nad atrakcjami, które można wybudować na terenie swojego ogrodu? Szczególnie dla dzieci doskonałym miejscem beztroskiej rozrywki będzie wodny plac zabaw. Jest to przestrzeń, w której tradycyjne huśtawki i zjeżdżalnie zastępuje się systemami fontann i natrysków gwarantujących przyjemną ochłodę w upalne dni i mnóstwo radości.

Wodny plac zabaw zamiast tradycyjnego?

Ze względu na panujące w naszym kraju warunki pogodowe wodny plac zabaw nie jest atrakcją całoroczną. W pełni jednak zaspokoi dziecięcą tęsknotę za ruchem i aktywnością na świeżym powietrzu w czasie wakacji, a to właśnie okres, w którym najmłodsi najwięcej czasu spędzają na zewnątrz. Przerwa od obowiązków szkolnych i zajęć dodatkowych sprzyja rozwijaniu kreatywności i samodzielnemu wymyślaniu zabaw. Znacznie łatwiej zrobić to w kolorowym miejscu, gdzie tryskająca woda jest nie tylko powodem do radości, ale też przynosi przyjemne orzeźwienie.

Czy pod wodny plac zabaw potrzeba dużo miejsca?

Jeżeli zamawiasz wodny plac zabaw bezpośrednio u producenta, to nie musisz martwić się, czy Twoja działka jest wystarczająco duża. Z uwagi na to, że każdy projekt można dopasować do kształtu i rozmiaru parceli, nawet na mniejszym terenie zmieści się strefa wodna z systemem fontann, natrysków i brodzików. 

Wiele osób uważa, że wodny plac zabaw dla dzieci nie zastąpi pełnowymiarowego basenu i jest to oczywiście prawda. Jednak do wybudowania niecki w ziemi, jak również oddzielnie natrysków potrzeba już więcej przestrzeni, więc musisz się zastanowić, czy chcesz to zyskać kosztem trawnika.

Czy wodny plac zabaw jest bezpieczny? 

Jako rodzic na pewno zastanawiasz się nad bezpieczeństwem atrakcji, które oferujesz swoim dzieciom. Jeżeli chodzi o wodny plac zabaw, wybieraj taki, który:

  • składa się z certyfikowanych elementów konstrukcyjnych, mających atesty bezpieczeństwa,
  • ma antypoślizgową powierzchnię,
  • jest wykonywany przez specjalistów mających doświadczenie w branży.

Jak widzisz wcale nie dużo potrzeba, aby móc współdzielić dziecięcą radość z przebywania na placu wodnym tuż przy domu.

Udostępnij

Dodaj komentarz