GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Z dbałością o własne zdrowie

Z dbałością o własne zdrowie

Trzeba dbać o siebie, jak również o osoby bliskie. Szczególnie że dużo mówi się ostatnio o bakteriach i innych patogenach, jakie krążą w środowisku. Dlatego, jeżeli wymaga tego konieczność, warto stosować środki do dezynfekcji, jak również rękawiczki jednorazowe. Dzięki temu w znaczny sposób będzie można obniżyć ryzyko zachorowania na różne choroby.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rękawiczki jednorazowe. Tym bardziej że w sklepach otrzymać można kilka ich rodzai. Oto ich lista:

  • rękawiczki nitrylowe – wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej. Tanie. Cechuje się dużą odpornością na działanie środków chemicznych, jak również na uszkodzenia mechaniczne, np. na przebicie. Polecane alergikom, którzy to mają na co dzień problem z lateksem naturalnym. Świetnie radzą sobie z różnego rodzaju substancjami tłustymi jak np. kremy. Można otrzymać je w różnych opcjach kolorystycznych.
  • rękawice winylowe – przezroczyste. Dostępne są w wersji niepudrowanej, jak również pudrowanej. Minus – jest to produkt nie biodegradowalny. Zaletą jest to, że nie przylegają do dłoni tak ciasno, dzięki czemu można zapewnić sobie pełną swobodę działania. Uplastyczniony polichlorek winylu lub PVC (winyl) jest w stanie dobrze poradzić sobie z substancjami tłustymi. Aczkolwiek, nie są one polecane do rozpuszczalników.
  • rękawice lateksowe – wykonane z kauczuku lub naturalnego lateksu. Doskonale dopasowują się do dłoni, dzięki wysokiej rozciągliwości. Są to rękawice, które są biodegradowalne, więc nie będą stanowić obciążenia dla środowiska. Aczkolwiek, ze względu na licznie występujące uczulenia, są to produkty, które nie nadają się dla wszystkich osób.

Odpowiednie środki do dezynfekcji

Warto również postawić na sprawdzone środki do dezynfekcji sklep. Ich dobór tak naprawdę zależny jest od tego, z jaką dokładnie powierzchnią będzie się miało do czynienia. Inne preparaty użytkowane są do powierzchni mebli, np. biurek w laboratoriach, a innych do dezynfekcji powierzchni skóry człowieka. Na bieżąco należy sprawdzać z jakimi środkami ma się do czynienia.

Gdzie udać się na zakupy?

Dobrą ofertę środków do dezynfekcji, jak również innych produktów, w tym na przykład rękawiczek jednorazowych, ma sklep https://czystyszop.pl/. Ich asortyment jest bardzo szeroki, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że każda osoba otrzyma pożądane produkty.

 

Udostępnij