Zalety mebli drewnianych

Meble drewniane, mimo że droższe od modeli ze sklejki, tworzyw sztucznych czy innych materiałów, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Jaka jest tego przyczyna? Sprawdź, jakie są zalety mebli z drewna i dlaczego warto je zakupić.

  1. Trwałość i wytrzymałość
  2. Ponadczasowe piękno

Trwałość i wytrzymałość  

Meble drewniane cechują się długotrwałą solidnością i wytrzymałością. Należą do najtrwalszych, jakie można spotkać na rynku. Zazwyczaj wykonywane są z drewna bukowego lub sosnowego, ale równie popularne są też modele dębowe. Poza znakomitą trwałością, umeblowanie z drewna cechuje się także innymi zaletami. Nie elektryzuje się, dzięki czemu kurz nie osiada na nich w takich ilościach, jak np. na wersjach z plastiku albo innego surowca.

Ponadto drewniane umeblowanie jest przyjazne dla osób cierpiących na alergię. W zasadzie nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne. Należy jednak przy tym pamiętać, aby zdecydować się na zakup mebli od sprawdzonego producenta, który nie będzie stosował do ich wykańczania żadnych toksycznych substancji.

Ciekawą, a przy tym ważną korzyścią wynikającą z posiadania mebli z drewna, jest posiadanie dobrego powietrza w domu. Z czego to wynika? Otóż wyroby z drewna posiadają właściwości higroskopijne, czyli absorbujące oraz zwracające wilgoć. Dzięki temu wpływają na poziom wilgoci w pomieszczeniu, zachowując optymalny klimat powietrza.

Ponadczasowe piękno

Kolejną niewątpliwą zaletą mebli z drewna jest ich ponadczasowa uroda. Wyroby tego rodzaju cechują się wysoką estetyką. Ponadto z powodzeniem sprawdzą się w dowolnego rodzaju wnętrzach. Będą świetnie pasowały zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym czy retro, jak i w pokojach nowoczesnych. Dzięki indywidualnemu usłojeniu każdego gatunku drewna, meble zyskują oryginalny, ciekawy wygląd. Co istotne, nie jest konieczne kupowanie całego umeblowania do salonu czy gabinetu z jednego gatunku i koloru drewna, aby mieć pewność, że poszczególne wyroby będą do siebie pasowały. Zaletą mebli z tego materiału jest bowiem to, że w zasadzie pasują one do siebie zawsze, ważne jest tylko, aby wybierając meble, zdecydować się na podobną tonację.

Bez względu na kolor drewna, meble z tego surowca wywołują bardzo pozytywne konotacje. Nadają bardzo przytulnego klimatu wnętrzom, czyniąc je cieplejszymi w odbiorze. Kojarzą się z naturalnym pięknem. I mimo że do ich produkcji trzeba wyciąć drzewa (choć, co istotne, są to wyłącznie drzewa do tego wyznaczone), to i tak są znacznie bardziej ekologiczne, niż wyroby z tworzyw sztucznych. Nie mają bowiem negatywnego wpływu na środowisko oraz ulegają nieporównywalnie szybszemu – w porównaniu do tworzyw sztucznych – rozkładowi.

Dodaj komentarz