Znajdź dom drewniany do 100 tys pod klucz

Znajdź dom drewniany do 100 tys pod klucz

Drewniany dom to ciekawa alternatywa dla budynków wznoszonych w technologii tradycyjnej. Jest on szybszy i tańszy w realizacji, podczas późniejszego użytkowania oferując równie wysoki komfort i funkcjonalność. W sprzedaży dostępne są projekty, których koszt budowy i wykończenia pod klucz zamyka się w kwocie 100 tysięcy złotych. To idealne rozwiązanie dla oszczędnych inwestorów, dysponujących mocno ograniczonym budżetem. Dlaczego warto zdecydować się na taką propozycję oraz na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania najlepszej koncepcji?

Drewniany dom do 100 tysięcy – wygoda i funkcjonalność

Każdy dostępny w pracowni architektonicznej projekt domu drewnianego to starannie dopracowany plan, niezbędny do uzyskania pozwolenia bądź zgłoszenia chęci budowy. Pomimo niskiego kosztu jego realizacji, umożliwia on stworzenie przytulnego wnętrza o praktycznym charakterze, zaspokajającego potrzeby mieszkaniowe mniejszych i większych rodzin. Podczas opracowywania takiej koncepcji projektanci dbają o maksymalne wykorzystanie każdego dostępnego metra powierzchni. W konsekwencji nawet niewielki budynek oferuje niezbędną przestrzeń do wypoczynku w gronie najbliższych, przyrządzania posiłków, a niekiedy także i pracy w domowym zaciszu.

Projekty domów z drewna mogą być dedykowane do całorocznego zamieszkania lub użytku rekreacyjnego w cieplejszym sezonie. Zróżnicowany sposób ich wykończenia sprawia, że nawiązują one swą stylistyką do tradycyjnych, murowanych obiektów mieszkalnych lub wręcz przeciwnie – klimatycznych domków z bali. Dzięki temu są one łatwe w dopasowaniu do przepisów lokalnego prawa, indywidualnych upodobań inwestorów oraz charakteru okolicy, w której mają zostać wybudowane. Co więcej, ograniczenie ilości prac mokrych powoduje, że dom w technologii szkieletowej można ukończyć nawet w ciągu kilku miesięcy od momentu rozpoczęcia prac na działce. Także jego ewentualna rozbudowa w przyszłości będzie o wiele łatwiejsza, niż w przypadku obiektu z pustaków czy bloczków betonowych. Jest to istotna zaleta dla osób, które na razie nie potrzebują dużego metrażu, jednak rozważają powiększenie rodziny czy przyjęcie pod swój dach starzejących się rodziców w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Dom pod klucz za 100 tys zł – najważniejsze parametry

W kategorii domów pod klucz do 100 tysięcy złotych znajdziemy wiele interesujących propozycji, trafiających w odmienne gusta inwestorów. Wyróżniają się one zróżnicowaną powierzchnią użytkową, rozpoczynającą się już od 40 m2 wzwyż. Takie budynki mogą posiadać płaski, dwuspadowy lub wielospadowy dach, pozwalając na zaaranżowanie wyższej kondygnacji zgodnie z upodobaniami przyszłych domowników. Ich ściany zewnętrzne mogą zostać wykończone z użyciem desek elewacyjnych, jak również w tradycyjny sposób – sprawiając, że drewniany dom będzie niemal nie do odróżnienia od obiektu murowanego.

Poszczególne koncepcje mogą być wyposażane w garaż – umożliwiający bezpieczne zaparkowanie pojazdu i przechowywanie sprzętów sportowych lub ogrodniczych. Dzięki odmiennej formie i wymiarom zewnętrznym, będą one pasować do większych oraz mniejszych, wąskich działek, pozwalając na realizację przedsięwzięcia także na bardziej problematycznych posesjach.

Interesuje nas budowa domu drewnianego w przystępnej cenie? Sprawdzone projekty budynków stworzonych w oparciu o technologię szkieletową znajdziemy w katalogu MURATORA. Ich zróżnicowana wielkość, funkcjonalność i stylistyka sprawią, że bez większego trudu dobierzemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Wybierając je, w niedługim czasie wzniesiemy i wykończymy wymarzony, klimatyczny dom, nie nadwyrężając przy tym budżetu przygotowanego na ten cel.

Link do domów w technologii drewnianej: https://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?v=1&q=&t=1&c=&sd=&gd=&wef_0=&wef_1=&web_0=&web_1=&p_0=&p_1=&pz_0=&pz_1=&knd_0=&knd_1=&wk_0=&wk_1=&wo_0=&wo_1=&wsk_0=&wsk_1=&k_0=&k_1=&tn=1

Zdjęcie: Projekt domu MG0248 – Przepiórka (rekreacyjny) z kolekcji MG Projekt

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Udostępnij