GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Czyszczenie mebli tapicerowanych – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Czyszczenie mebli tapicerowanych – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Meble tapicerowane są ozdobą każdego domu. Spełniają zatem nie tylko funkcje praktyczne. Aby jednak faktycznie uzupełniały aranżację w danym pomieszczeniu, każdego dnia cieszyły oczy domowników równie mocno, powinny być odpowiednio pielęgnowane. 

Niezbędne jest regularne czyszczenie mebli tapicerowanych, aby zachowały swoją trwałość i estetykę. Pojawia się jednak dylemat – czyścić samodzielnie czy postawić na usługi fachowców?

Czyszczenie na własną rękę – zalety

Decydując się na samodzielne czyszczenie mebli tapicerowanych można przyoszczędzić na budżecie. Wystarczy bowiem skorzystać z dedykowanych środków pielęgnacyjnych, które są powszechnie dostępne. Nie trzeba również zastanawiać się nad terminem, kiedy to fachowcy mogliby przyjść i zrealizować usługę czyszczenia. 

Dla domowników samodzielne czyszczenie może być łatwiejsze, bo powierzchowne zabrudzenia czy niewielkie plamy nierzadko można usunąć sprawnie i szybko, korzystając jedynie produktów, które dostępne są praktycznie w każdej kuchni. 

Jeszcze jedna zaleta tyczy się tego, że na rynku jest sporo firm oferujących usługi prania tapicerki meblowej, ale nie brakuje klientów, którzy nie są zadowoleni z realizacji. Czy zatem samodzielne czyszczenie pozbawione jest wad i warto od niego zaczynać?

Czyszczenie z pomocą fachowców – inwestycja w żywotność mebli tapicerowanych

Choć samodzielne czyszczenie może się wydawać oszczędnością, to jednak trzeba mieć na uwadze, że domowe środki, a nawet sklepowa chemia nie jest w stanie poradzić sobie z każdym zabrudzeniem. Co więcej, nie ma szansy na pozbycie się np. alergenów, które bardzo łatwo wnikają w strukturę mebli tapicerowanych. 

Tylko wyspecjalizowana ekipa czyszcząca, jak specjaliści z CzyszczenieNaZawolanie.pl, jest w stanie wykonać usługę czyszczenia i pielęgnacji, która obejmuje eliminowanie alergenów, w tym roztoczy. To ważne w szczególności dla alergików czy astmatyków, którzy odczuwają nasilone objawy, gdy w pomieszczeniu, w tym w meblach tapicerowanych, jest nadmiar kurzu będącego siedliskiem roztoczy i innych alergenów. 

Profesjonalne czyszczenie to zastosowanie specjalistycznych środków czyszczących oraz sprzętu, dzięki którym można się uporać z najtrudniejszymi plamami i zabrudzeniami, bez ryzyka uszkodzenia mebli. Samodzielne prace w tym kierunku nierzadko kończą się pogorszeniem stanu mebli tapicerowanych. 

Co z kosztami? Fachowo przeprowadzone czyszczenie tapicerki meblowej to tak naprawdę inwestycja w trwałość mebli oraz zachowanie ich estetyki. Powszechnie dostępne środki czyszczące mogą poradzić sobie z niektórymi zabrudzeniami, ale wystarczy ich nieumiejętne zastosowanie, by pogorszyć trwałość mebli. 

Wybór ostateczny

Finalnie decyzję o tym, komu powierzyć czyszczenie tapicerki meblowej, należy dopasować do indywidualnych oczekiwań oraz sytuacji, czyli tego, w jaki sposób i na jakiej powierzchni są zabrudzone meble. Najwięcej zalet ma jednak profesjonalna usługa, która zostaje przeprowadzona szybko i pewnie. 

Udostępnij