GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Dom z prefabrykatów – jak wygląda proces budowy i wykończenia wnętrza?

Dom z prefabrykatów – jak wygląda proces budowy i wykończenia wnętrza?

Domy z prefabrykatów cieszą się coraz większą popularnością. Rzeczywiście prefabrykacja może być dobrą alternatywą dla tradycyjnej budowy. Dziś podpowiemy Wam jak wygląda proces budowy domu z prefabrykatów, a także wykończenie.

Domy z prefabrykatów – nowoczesne i trwałe

Domy z prefabrykatów powstają w zaledwie kilka dni. Już po trzech miesiącach można się do nich wprowadzić. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody pogoda nie przeszkadza w procesie budowy. Wszystkie elementy powstają w fabryce na podstawie projektu. Dzięki temu na teren budowy transportowane są już gotowe elementy, które następnie są montowane na wcześniej wylanych fundamentach bądź zamontowanych płytach fundamentowych. Oczywiście trzeba też wykończyć taki dom i tutaj jest pełna dowolność. Domy prefabrykowane pod klucz Danwood będą dobrym wyborem. Trzeba pamiętać, że na temat domów prefabrykowanych narosło wiele mitów. Większość z nich dotyczy trwałości. Jednak w żadnym wypadku nie jest to prawda. Na dom z prefabrykatów można otrzymać gwarancję wynoszącą nawet 30 lat. Dodatkowo same koszty eksploatacji budynku nie są wysokie i porównując je z tradycyjną metodą można zaoszczędzić nawet 30%. 

Dlaczego domy z prefabrykatów pod klucz to dobry wybór?

Decydując się na budowę domu metodą tradycyjną, trzeba liczyć się z tym, że czas jaki upłynie nim wprowadzicie się do własnego domu może wynieść nawet 2 czy 3 lata. Trzeba jeszcze znaleźć naprawdę dobrą, profesjonalną ekipę, co bywa trudne, tym bardziej że większość firm zajmuje się albo budową domu albo wykończeniem. Dlatego warto wybrać ofertę budowy domu z prefabrykatów pod klucz, w ramach której można liczyć nie tylko na postawienie domu w stanie surowym zamkniętym, ale również wykończenie posadzek, tynkowanie i malowanie ścian, montaż armatury czy projekty architekta wnętrz i dobór odpowiednich mebli czy dodatków. W ten sposób nie trzeba już o nic się martwić. Jednocześnie zrealizowane zostaną wszystkie pomysły inwestora.  Wcześniej można uczestniczyć czynnie w przygotowaniu projektu wykończenia, a także wprowadzać do niego poprawki. Dom z prefabrykatów pod klucz to możliwość wprowadzenia się „na gotowe”. To dobre rozwiązanie dla osób, które są bardzo zabiegane i nie mają czasu na samodzielne wykończenie wnętrz.   

Udostępnij